19 ročný vinník zo Stropkova,ktorý mal údajne zapríčiniť smrť iba 6 mesačného Tobiaska sa vyhráža smrťou pozostalým.  Informovala o tom rodina Šivákovich televíziu PRESS.TV, ktorá o prípade informovala ako prvá. Rodina sa pred nebezpečnými vyhrážkami musela odsťahovať k príbuzným do Richnavy.

Podľa hovorcu KR PZ-Prešov, Daniela Džobanika: Po celkovom posúdení veci a konzultácii s prokuratúrou neboli zistené dôvody väzby.   

19 Ročný Jozef zo Stropkova mal udajne naliať alkohol, iba do 6 mesačného Tobiaska ktorý následne nato zomrel.  Zarážajúce, ale na celom prípade je to, že alkohol do dieťaťa mal naliať vlastný strýko.

Vyšetrovateľ OKP OR Svidník vniesol obvinenie 18 ročnému Stropkovčanovi za prečin usmrtenia. Obvinený mladík mal v stave po použití alkoholu v Stropkove  v kuchyni bytu bez toho aby si uvedomil závažnosť svojho konania,dať požiť 6 mesačnému dieťaťu alkohol z pollitrovej fľaše vodky presne nezisteného množstva. To bezprostredne viedlo k úmrtiu dieťaťa.Keďže  z predbežnej,ako aj doplnenej správy z pitvy v krvi dieťaťa  bola zistená  prítomnosť etanolu  1,24 promile,teda najmenej 5g etanolu,čo zodpovedá približne 16,65 ml 40 % alkoholického nápoja.
Redakcia spravodajstva PRESS.TV