Celý čas nepomysleli na to, že ich malé dieťa potrebuje hodnotnejšiu výživu.

Manželský pár zo Sydney svoju malú dcérku, ktorá mala len 19 mesiacov, takmer vyhladovali na smrť. V jej veku vážila zanedbateľných 5 kilogramov (podobnú váhu môžu mať aj robustnejší novorodenci).

Ako 19-mesačná nemala žiadne zuby a nevedela stáť. Jej bežnou stravou boli kúsky banánov, ryže, zemiakov či tofu. Z dôvodu nedostatočného prísunu živín sa u dievčatka vyvinula takzvaná rachitída, a teda ochorenie kostí. Jej kosti boli podľa lekárov tak krehké, že sa mohli zlomiť aj pri obyčajnej manipulácií si dieťaťom.

O 19-mesačnej dcére nevedeli ani jej susedia a do nemocnice ju rodičia zobrali až vtedy, keď dostala záchvat (po pôrode nemala dokonca žiadne lekárske záznamy). Lekári si mysleli, že majú pred sebou 3-mesačné bábätko a nie takmer 2-ročné dievča. Rodičia do danej doby vychovávali ďalšiu dvojicu detí.

Lekári, pochopiteľne, zavolali pracovníkov sociálnej služby a políciu. Deti im boli odobraté a rodičom za vážne zanedbávanie dieťaťa hrozí až 5 rokov väzenia. Spomínaná dcéra má v aktuálnej dobe 3 roky a spoločne s bratmi žije u príbuzných. V súčasnej dobe sa u dieťaťa mala naopak vyvinúť obezita. Radostnou správou ale je, že už dokáže stáť, kráčať a povedať približne 20 slov.

Podľa právnika Franka Coyna bol však otec malej dcéry zaneprázdnený prácou a starostlivosť o dieťa mala byť ponechaná primárne na manželku. Práve od nej mal prísť nápad na vegánsku diétu. Frank Coyn tvrdí, že jeho klient nikdy nebol vegetariánom ani vegánom.

Zdroj: https://refresher.sk/