Okresný súd vo Svidníku dnes rozhodoval o väzobnom stíhaní pre 22 ročného herca,Poľskej národnosti. Ten mal v nedeľu podať drogu iba 13 ročnému chlapcovi z detského domova vo Svidníku,ktorý následne po použití džointa takzvanej marihuany odpadol.

Mladý herec podľa vyjadrenia režisérky nemal nikdy problémy s drogami a herca obhajovala so slovami,že Remigius Počica mál náročnú rolu vo filme kde mal zabiť svojho otca to zrejme psychicky nezvládol .Ďalej deklaruje, že je pravdepodobne, že za honorár, ktorý obdržal za účinkovanie vo filme Konsky Ohon si mohol zadovážiť drogy. Mladého herca režisérka našla na ulici pred dvoma rokmi a natočila s nim  dva filmy a nikdy s ním neboli žiadne  problémy. 

To ale sudkyňu okresného súdu vo Svidníku neobmäkčilo a herca poslala do väzby. Obhajca aj mladý Poliak podali voči uzneseniu sťažnosť o ktorej bude rozhodovať krajský súd v Prešove do tej doby bude Remigius vo väzbe. Ak sa mu preukáže vina hrozí mu až 15 ročné vezenie.

Policajnej správy vyplýva že:   

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropnýchlátok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Neznámy muž si neoprávnene zadovažoval rastliny konope ( Cannabis ) a v sobotu ( 05.10.2019 ) popoludní vo Svidníku vo forme „jointa“ časť z nej ponúkal len 13 ročnému chlapcovi, chovancovi miestneho detského domova. Polícia tohto muža zadržala a obmedzila na osobnej slobode, išlo o 22 ročného Poliaka. Ten na výzvu polície  dobrovoľne vydal viacero vecí súvisiacich s drogovou trestnou činnosťou ( zaistené veci budú dôležité pre trestné konanie ).

Okrem iného bola zaistená aj biela kryštalická látka, amfetamín o množstve 1,72 gramu ( z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť  najmenej 34 obvykle jednorazových dávok drogy. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov krajský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie mladému Poliakovi zo zločinu drogovej trestnej činnosti. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV