V sobotu 6.7.2019 medzi 15-a 16 hodinou odpoludnia si miestni Rómovia, z ulice Nad Tehelňou v Levoči zorganizovali na svojich vlastných pozemkoch hudobné párty ktoré sa nieslo v duchu Levočského odpustu.

Zvláštne na celom prípade je ale je to, že ak si takéto  odpustové oslavy chcú Rómovia zorganizovať na svojich pozemkoch  musia mať povolenie od vedenia  mestá.

Aj pán Koky si podal žiadosť o povolenie na odpustovú slávnosť na mestskom úrade,ktorú mu podľa našich zistení zamietli napriek tomu,že on sám ešte vyjadrenie k žiadosti od MsÚ ešte neobdržal.

Napriek tomu zavolal miestnu kapelu,aby jemu a jeho rodine spestrili odpustové odpoludnie.

“Hudba začala hrať keď sa tu z ničoho nič objavilo na ulici nad Tehelňou, dvanásť policajných aut plné policajtov, pripadalo nám to ako v Moldave nad Bodvou, keď na Rómov tedy  poslali zasahovky plné kukláčov a bili ich hlava nehlava, kričali po nás aby sme vypli hudbu,lebo v opačnom prípade bude zlé nedobre. Veľmi sme sa báli a tak sme ich uposlúchli ” Povedala manželka pána Kokyho pre redakciu spravodajstva PRESS.TV.

Na jednom z  autentických videí je vidieť,že Rómovia sa iba zabávajú a nepáchajú žiadnu trestnú činnosť,napriek tomu na miesto prichádza 12 policajných aut.

Naša redakcia spravodajstva PRESS.TV požiadala o vyjadrenie k celej veci aj Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove

Dobrý deň ! Chcem vás požiadať o vyjadrenie k danej veci. V sobotu dňa 6.7.2019 v odpoludňajších hodinách medzi 15-až 16:00 sa Rómovia v Levoči na ulici nad Tehelňou zabávali na vlastnom pozemku kde mali prísť až 12 policajných aut. Policajti vystúpili z aut a miestnym rómskym obyvateľom prikázali aby hudbu vypli v opačnom prípade budú voči nim použite donucovacie prostriedky. Rómovia celú akciu aj ukončili. Prosím o vyjadrenie či bolo nutné aby na miesto bolo poslaných 11 policajných aut ??? Ďakujem s pozdravom Hilár Lakatošovie,redaktor spravodajstva PRESS.TV

Do uzavierky článku sme odpoveď nedostali. Informácie budeme aktualizovať !

Príchod policajtov

Video zdroj: Viktor Valík Facebook  Foto zdroj: Google.com archív

Redakcia spravodajstva