Počas rok trvajúcej zbierky im dobrí ľudia prispeli v prepočte zhruba 230-tisíc eur.

Mateus Henrique Leroy Alves a jeho syn.

Mateus Henrique Leroy Alves a jeho syn.Foto: YouTube/TV Paranaiba, koláž: tvnoviny.sk

Iba dvojročný chlapec trpiaci vzácnym ochorením zomrel, lebo jeho otec minul peniaze zo zbierky určenej na lieky na drahé dovolenky a prostitútky. Joao Miguel Alves (†2) naposledy vydýchol 17. októbra v nemocnici v brazílskom meste Conselheiro Lafaiete, jeho otec Mateus Henrique Leroy Alves (37) si v tom čase užíval v luxusnom hoteli s prostitútkami. Píše o tom portál Metro.

Karine Rodrigues, matka zosnulého chlapca, obvinila manžela, že peniaze zo zbierky pre ich syna minul na drogy, alkohol, drahé oblečenie a luxusné hotely. Malý Joao medzitým bojoval so spinálnou svalovou atrofiou, ktorej liečba je finančne mimoriadne nákladná. Aby synovi mohli kupovať liek Spinraza, ktorý zabraňuje zhoršovaniu ochorenia, poriadne sa zadĺžili. A to im ešte na prvé tri dávky prispela brazílska vláda.

Počas rok trvajúcej zbierky im dobrí ľudia prispeli v prepočte zhruba 230-tisíc eur. Peniaze boli na štyroch kontách, k dvom z nich mal prístup otec. Manželka si všimla, že práve z týchto kont rýchlo mizli veľké sumy. Mateus tvrdil, že dá všetko do poriadku, keď získa prácu ako ochrankár. Z účtov zobral spolu 150-tisíc eur.

Polícii zase povedal, že peniaze dal mužom, ktorí ho vydierali. To, že klame, však dokazujú videá a fotografie zo sociálnej siete, na ktorých si užíva v bazénoch v luxusných hoteloch. Mal tú drzosť, že ich sám zverejňoval.  

Vyšetrovanie prípadu ešte nie je ukončené, no všetko nasvedčuje tomu, že “podarený” otec skončí za mrežami.

Zdroj:https://www.tvnoviny.sk