V piatok 25.10.2019 asi okolo 21:00 hodine šla matka s dvojročnou dcérkou na detskú pohotovosť do Bardejova s tým, že mala Mirka jej veľmi kašle a ťažko sa jej dýcha. Službu konajúca lekárka, Kvetoslava Krišková dieťa prezrela a na záver skonštatovala, že dievčatku nič nie je. Dýchanie má čisté a môže ísť domov.

Podľa slov matky, lekárka predpísala jej dcére Kalciový sirup a nosné kvapky. Pani Kaľová teda postupovala podľa pokynov lekárky. Zronená matka povedala pre redakciu PRESS.TV aj to, že jej dcéra sa doma ešte chvíľu hrala a okolo jednej hodiny ráno dvojročná Mirka zomrela.

Rodina ihneď privolala rýchlu zdravotnú pomoc. Obhliadajúci lekár však už len skonštatoval smrť.

Z pitevnej správy, ktorú má redakcia PRESS.TV k dispozícii vyplýva, že Mirka zomrela na zápal pľúc. Naša redakcia preto kontaktovala riaditeľa nemocnice Sv. Jakuba v Bardejove.

Jej riaditeľ Marián Petko sa o prípade dozvedel až od nás. Šéf bardejovskej nemocnice vyjadril úprimnú sústrasť rodine a prisľúbil, že celú vec dá riadne prešetriť. O stanovisko sme chceli požiadať aj lekárku, ktorá dievčatko ošetrovala, SBS služba nás však do priestorov nemocnice nevpustila. Prípad budeme naďalej sledovať.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV