V sobotu večer pred pohostinstvom v Dobšinej mal napadnúť 25 ročný róm  miestneho 28 ročného neróma drevom,ktorý na mieste ťažkým zraneniam podľahol. Nebezpečného útočníka ihneď polícia dolapila a umiestnila ho do cely predbežného zaistenia. Sudca okresného súdu v Rožňave rozhodol, že 25 ročný muž si na verdikt súdu počká vo väzbe.

Po bitke obvinený zahodil útočnú zbraň ( drevo ) do záhrady, o čom majiteľka domu nevedela všimla si to až v nedeľu ráno keď polícia hľadala dôkazový materiál a policajnou páskou označili práve jej záhradu.“ Teraz si všetci ľudia myslia že útočník patrí do našej rodiny a každý na nás pozerá ako keby sme boli vrahovia aj my.“ Povedala majiteľka domu pre PRESS.TV.

Obvinený 25 ročný muž spravodlivosti neunikol a za svoje hriechy sa bude zodpovedať riadne ako každý občan Slovenskej republiky,ktorému hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov až na doživotie.

Kotlebovci zobrali opäť “ spravodlivosť“ do svojich rúk. “Bola nedeľa zhruba medzi 15 a 16 hodinou keď k nám do obce prichádzali auta označené logami od kotlebovcov, boli veľmi hluční a vulgárni, schádzali sa pred miestnym pohostinstvom, kde sa celý incident mal odohrať a urobili z neho pietne miesto. Ľudia tu chodili zapaľovať sviečky a skandovali rôzne rasistické hesla báli sme sa o svoje rodiny aby nám neublížili my nemáme s incidentom nič spoločne, ale vysvetlite to holohlavým extrémistom “ Povedal jeden z miestnych obyvateľov Pre PRESS.TV.  Na sociálnej sieti  sa okamžite začali šíriť nenavistné komentáre a prejavy voči rómom.

  

Podľa polície Slovenskej republiky v Dobšinej s rómami nikdy problémy neboli 

Podľa našich dostupných informácii blízkemu zdroju PRESS.TV miestny Rómovia kontaktovali aj mimo iných policajných zložiek aj miestnu Mestskú políciu v Dobšinej a požiadali ich o ochranu tí im mali údajne odpovedať

“ MY NIČ NEPOČUJEME A NEVIDÍME!“

Redakcia spravodajstva PRESS.TV okamžite kontaktovala Mestskú políciu v Dobšinej a požiadala o vyjadrenie k celej veci, v telefóne nám oznámili, že nie je pravda aby sa tak to vyjadrili k danej veci požiadali sme ich aj o písomne vyjadrenie pre PRESS.TV no do uzávierky článku sa nám k veci nevyjadrili.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  Video zdroj: polícia slovenskej republiky