Česká polícia rieši hrozný zločin, ktorý sa stal v nedeľu v noci vo štvrti Studénka. Otec (40) doma zavraždil svojho 7-ročného syna. Dnes ráno predstúpil pred súd a k činu sa priznal.

Podľa polície bolo príčinou úmrtia chlapca bodné zranenie. Motív činu je predmetom vyšetrovania. Muž však novinárom povedal, že všetko vysvetlí na súde. Rodine odkázal, aby vydržali, uviedol portál blesk.cz.

 

Muž dorazil na súd masklovaný lyžiarskymi okuliarmi a novinárom ešte pred začiatkom väzobného zasadania poskytol krátky rozhovor. Podľa reportéra TV Nova pôsobil veľmi pokojne, akoby sa ho to ani netýkalo. „Všetko poviem na súde, tam sa to všetci dozvedia,” uviedol obvinený.

Na otázku, že ako môže byť taký pokojný, keď zabil svoje vlastné dieťa, povedal: „To sa inak ani nemohlo skončiť.”

Po asi pol hodine ho súd poslal do väzby z dôvodov možného úteku a ovplyvňovania svedkov.

Obvinenému mužovi hrozí v prípade odsúdenia až doživotný trest. Viac o prípade sa dozviete aj v článku Pardubicami otriasla vražda (†7) chlapčeka, záchranári hodinu bojovali o jeho život

Susedia muža opísali ako pohodového chlapa

Miestni sú z incidentu zhrození a v šoku. „Rozhodne to musel byť skrat,” uviedol pre blesk.cz jeden zo susedov. Muž bol údajne pokojný a dobrý človek. So synom mal vraj veľmi pekný vzťah. Prváčik bol bezproblémové dieťa.

 

Zdroje:

http://www.tvnoviny.sk

Video:https://www.facebook.com/ftvprimazpravodajstvi/