Moldava Nad Bodvou.

Včera 5.11.2019 dopoludňajších hodinách na základnej škole s maďarským vyučovacím jazykom v Moldave nad Bodvou,mal bývalý dozorca ZVJS teraz už vo výslužbe fyzický napadnúť iba 12-ročného žiaka a to takým spôsobom,že mu v oblasti tváre na ľavej strane oka spôsobil viditeľné pomliaždenia.

Podľa slov napadnutého žiaka piatej triedy, ho mal bývalý väzenský “bachár” zbiť zato,že počas skončenia školskej prestávky nešiel do triedy,ale namiesto toho šiel tanečným krokom o poschodie nižšie za kamarátom.

“Chytil ma pod krk a vyniesol hore, keď ma položil nohami na zem tak ma silno udrel päsťou do tváre,že som mal pred očami hviezdičky, následne keď dozorca zbadal,že som spadol a chvíľku som sa nehýbal a,že mi ihneď opuchlo oko tak mi povedal :To nič ešte z teba bude dobrý vojak,ďalej dodal, že mi donesie cukríky ak poviem,že som spadol na zem” Povedal zúfalý chlapec pre PRESS.TV

Rodičia 12-ročného Gustáva ho ihneď po škole zobrali na lekárske vyšetrenie a spísali zápisnicu.Následne podali na dozorcu školy trestné oznámenie vo veci z ublíženia na zdraví. Najväčším prekvapením pre chlapcovu rodinu bolo to,keď na polícii stretli riaditeľku školy pani Andreu Papp.

Našu redakciu spravodajstva PRESS.TV zaujímalo čo riaditeľka školy robila na polícii.

” Bola som podať trestne oznámenie za ohováranie školy na sociálnej sieti facebook, rómovia nám písali také škaredé komentáre,že sa to nedalo ani čítať a ako riaditeľka nedovolím,aby niekto dehonestoval našu školu. Razantne odmietam všetke obvinenia na margo nášho dozorcu školy nikdy by dieťaťu neublížil. Nikto zo šesťdesiatich učiteľov ktorí v našej škole pracujú,si nič nevšimli preto nebol dôvod spísať nejakú zápisnicu o incidente,to čo sa dialo mimo školy to už nieje náš problém.” Povedala riaditeľka školy Andrea Popp pre PRESS.TV.

Obvinenia odmieta aj samotný dozorca školy.

“Áno priznávam,že som ho vyniesol hore do triedy no odmietam to,že som ho mal chytiť pod krk a použiť voči chlapcovi akoukoľvek fyzickú silu,obaja chlapci sa hlavami udreli počas prestávky nechtiac.”

Poznámka redakcie:Na otázku redaktora prečo dozorca ak videl,že sa chlapci sami zrazili hlavami o seba na chodbe nespísal zápisnicu? už neodpovedal a zložil mobil. Nedozvedeli sme sa ani to prečo v ich škole pracuje teraz už dôchodca ZVJS vo výslužbe.

Vyjadrenie Hovorkyne KRPZ Košice: Príslušné obvodné oddelenie Vami uvedený prípad nateraz preveruje ako podozrenie z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. Polícia však dôkladne vyhodnocuje dôkazový materiál a preveruje všetky okolnosti potrebné k náležitému objasneniu,  preto vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie. npor. Mgr. Lenka Ivanová
hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Chlapec vo videu rozpráva po rómsky nakoľko chodí do maďarskej školy a slovenský jazyk dobré neovláda.

Prípad budeme aktualizovať.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Erik Hilár Lakatošovie