Ak si niekto myslí, že koronavírus je len jeden druh určitej nákazy tak sa velmi mýli je ich viac. Korona vírusy sú rôznorodé druhy, niektoré majú slabý priebeh, niektoré silný, na niektoré sú lieky, na niektoré nie. Na tento Covid-19 zatiaľ liek nie je a mimochodom, je to zmutovaný SARS, resp. SARS 2

Rusky liek Arbidol obsahuje učinme látky proti koronavírusu  ktorý slúži na  prevenciu a liečbu u dospelých, ale aj u  deti.

Liek na tuto chorobu sa vola Arbidol

Kúpite ho iba v Rusku normálne v lekárni vo voľnom predaji, liek predpisujú lekari deťom a dôchodcom na chrípku. Liek už bol testovaný aj v Brne a zaberá okrem encefalitídy aj na Ziku, ale bude trvať minimálne 15 rokov než liek dostane licenciu pre EU. Už sa objavila aj ukrajinská verzia – vola sa to Arbivir, ale ten Arbidol je  na sto percent účinný.
Arbidol (ARB) je ruská malá molekula indolového derivátu, ktorá má licenciu v Rusku a Číne na profylaxiu a liečbu chrípky a iných respiračných vírusových infekcií. Tiež demonštruje inhibičnú aktivitu proti iným vírusom, ktoré sú obalené alebo nie, zodpovedné za vznikajúce alebo globálne sa vyskytujúce infekčné choroby, ako je hepatitída B a C, gastroenteritída, hemoragické horúčky alebo encefalitída. 
V tomto prehľade preskúmame možnosť a vhodnosť ARB ako širokospektrálneho antivírusu po starostlivom preskúmaní jeho fyzikálno-chemických vlastností, farmakokinetiky, toxicity a molekulárnych mechanizmov účinku.
Posledné štúdie naznačujú, že duálne interakcie ARB s membránami a aromatickými aminokyselinami v proteínoch môžu byť ústredné pre jeho širokospektrálnu antivírusovú aktivitu. To by mohlo mať vplyv na samotný vírus, a / alebo na bunkových funkciách alebo kritických krokoch pri interakciách vírus-bunka, čím sa ARB umiestni ako priamo pôsobiaci antivírusový prostriedok (DAA) a ako hostiteľ-zameriavacie činidlo (HTA). V kontexte nedávnych štúdií na zvieratách a ľuďoch budeme diskutovať o prípadnom klinickom použití ARB pri rôznych vírusových infekciách.
Pozrite si video  určite vás to bude zaujímať !