Pavlovce Nad Uhom

Včera zhruba okolo 22 hodine večer mala 51-ročná pani Ružena žlčníkový záchvat. Jej syn jej okamžite privolal záchrannú lekársku službu,ktorí z doposiaľ neznámych dôvodovou  odmietli vstúpiť do domu pani Ruženky,aby ju ošetrili.Pacientka sa zvíjala v ťažkých bolestiach na posteli,no napriek tomu musela vyjsť von po svojich, aby ju  záchranári ošetrili v sanitke.

Situáciu ťažko zvládal syn pani Ruženky,ktorý celú vec si nahrával na mobil. Podľa jeho slov mali záchranári im oznámiť,že podľa nového zákona majú pacienti vyjsť von a oni ich ošetria v sanitke,nakoľko oni nemajú právo vstupovať do súkromných domov a objektov.

Podľa našich zistení redakcie spravodajstva PRESS.TV je, ale pravda niekde inde záchranári sa boja vstúpiť do domovov kde bývajú rómovia,”hádžu ich totiž všetkých do jedného vreca.” Aj napriek tomu,že pani Ruženka ktorá dnes oslavuje 51 rokov je veľmi slušná a príjemná žena. No smolu má iba vtom ,že je Rómka nikto už nepozerá nato,že ma pekne zariadený dom a je poctivá občianka Slovenskej republiky,ktorá si aj poctivo odvádza dane.

Pani Ruženu nakoniec odviezli  do nemocnice kde je jej vnútrožilne aplikovali infúzie a o druhej hodine ráno ju poslali sanitkou nespať domov. O stanovisko sme požiadali aj košickú záchranku.

K výjazdu realizovanou posádkou Záchrannej  služby Košice 8.9.2019 o 22 hod v obci Pavlovce Nad Uhom.

Podľa vyjadrenia záchranárov pri príjazde na miesto udalosti  sa posádka informovala u svedka v akom stave je osoba,aké má ťažkosti,či je pacientka chodiaca.Otázka bola viazaná tým smerom či bude potrebný aj transportný prostriedok.Následne osoba ktorá bola primárne kontaktovaná informuje o charaktere kladených otázok ostatných rodinných príslušníkov. Nato po chvíli vychádza z domu pravdepodobne syn pacientky,ktorej má byť poskytnutá neodkladná pomoc s kamerou nasledujúce minúty. V krátkom videu nieje zachytené odmietnutie ošetrenia ani vstupu do objektu za pacientkou.Túto udalosť vnímame ako nešťastný informačný šum zúčastnených a z toho prameniaci vznik hostilného prostredia. Pani bola riadne  vyšetrená a transportovaná na urgentný príjem spádovej nemocnice.Video zachytáva len dosť neštandardné prostredie ,v ktorom záchranári musia vykonávať svoju prácu. 

Záchranná služba Košice    foto zdroj: Archív  

 

redakcia spravodajstva PRESS.TV