Život je plný nevyspytateľných situácii a záhad .Niekedy človek iba krúti hlavou a zamýšľa sa ako je možné usmrtiť novorodeniatko a to vlastnou matkou.  Bohužiaľ aj v rómskej komunite sa objavilo niekoľko podobných  prípadov. Je ťažko si vysvetliť, čo k takému ohavnému činu viedlo rodičku, no nech je to už akokoľvek za vraždu alebo usmrtenie poprípade zabitie dieťatka by mal platiť zákon na každého rovnako.

Bohužiaľ nie vždy je tomu tak ako aj v týchto troch prípadoch, v ktorých krkavčie matky zabili svoje novorodeniatka. V prvom prípade Rómska žena, ktorá už rodila po štvrtý krát porodila piate dieťa v latríne, ktoré sa následne udusilo vo výkaloch. Bola  odsúdená na dvadsať rokov nepodmienečne.

V inom prípade nerómska matka  vyhodila dieťatko von z okna, začo jej súd po dohode o vine a treste uložil iba trojročný podmienečný trest. V  poslednom prípade 18 ročné dievča porodilo doma na záhrade na to prehodila dieťa cez plot k susedom čím ho usmrtila. Za tento hrozný čin ju poslal okresný súd v Prešove do väzenia na dvadsať rokov nepodmienečne.

Podľa Slovenských zákonov sudcovia u rómskych žien konštatovali, že ide o úmyselne zabitia a u neromskej ženy sa zhodli, že mohlo ísť o popôrodnú psychózu a preto ju odsúdili iba na trojročný podmienečný trest. Na celý prípad poukázala aj televízia JOJ.

Video zdroj: Televízia JOJ 

 

Foto Zdroj: Google.sk

Redakcia spravodajstva PRESS.TV