Daniel Votruba po útoku zlatého stafilokoka bojoval o život. Prestali mu fungovať pľúca, obličky a aj srdce. Lekári mu amputovali nohu, odobrali časť pľúc, amputovali prsty na pravej nohe. jeho zúfalý boj o život označili ako márny. Šanca na prežitie 1%. Ale Dan chcel byť vojak, bol športovec, nehodlal sa vzdať. A stal sa zázrak.

Svoj najťažší boj preto stonásobné s úsilím dokázal vyhrať. Je späť. Stal sa patrónom Cesty za snom 2019. Budeme pre neho predávať naše oblečenie s logom 111, budeme mu poskytovať kontakty a zapojíme ho do diania. Keď sme sa Dana pýtali, čo je jeho najväčším snom, ktorý by sme mu mohli splniť, povedal: “Chcel by som pracovať s vami, chcel by som pomáhať ľuďom. Chcel som byť vojak a pomáhať tam, kde je to potrebné po celom svete. S vami by som si tento sen mohol splniť. “

 

Preto sme sa rozhodli, že Dana Votruba priberieme do tímu, zamestnáme ho a stane sa jedným z nás. Aj toto znamená byť patrónom Cesty za snom. Dan nám vyrazil dych. Jeho sen je úplne nesebecký, chce pomáhať druhým, chce pracovať, byť užitočný. Je to krásny príbeh a ukážka toho, čo znamená ľudskosť. Vo svetle dnešných dní trochu iný pohľad na spoločnosť, kde žijeme. Práve preto budeme radi, keď Danov príbeh  budete zdieľať a pošlete ho medzi ľudí. Väčšina ľudí okolo nás je úžasných. Vážme si života ako Dan. Žime dobre.

 

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj:Facebook foto zdroj: Google.sk