28-ročný iba  maďarsky hovoriaci  Barnabáš z Čiernej nad Tisou sa pred nedávnom vrátil  z Rakúska domov.  Celý vytešený, že si konečne odpočinie a užije si svoju rodinu, ktorú pre koronavírus nevidel  zhruba štyri mesiace.

Keď si Barnabáš doma vybalil kufre,  zistil, že nemá cigarety a tak si pre ne skočil do blízkeho miestneho pohostinstva. To, ale robiť nemal miestni štamgasti ho napadli najprv verbálne so slovami ”  Čo tu chceš ty cigán čierny, smradľavý  ty opica , tu nemáš čo robiť vypadni von” 

Neskôr naňho  skočili a zbili tak, že mu pritom zlomili nohu ktorá si vyžiadala vážny operačný zákrok. Popri tom ako Barnabáš ležal nevládny na zemi mu vypadla peňaženka ktorú si útočníci ponechali, mal  v nej všetke doklady a peniaze,  vrátili mu ju až keď sa o prípad začala zaujímať redakcia spravodajstva PRESS.TV, finančná hotovosť v nej však už nebola.

Svokra poškodeného Barnabáša tvrdí, že  V Čiernej nad Tisou sa pravidelne Rómovia stretávajú s diskrimináciou zo strany majority a, že  po 21 hodine večer už nikomu neodporúča vyjsť von  na ulicu.

Celý prípad už rieši  polícia ako  trestný čin ublíženia na zdravý.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV