Trebišov

Dnes zhruba okolo 22:00 hodine násilím vnikol do cudzieho domu muž z Trebišova, aby si vyriešil s chudobnou rodinou účty zato, že mu nevrátila peniaze, ktoré rodine požičal aj vysokým úrokom. Keď, že rodina peniaze na vrátenie nemala agresívny muž začal v dome vyčíňať.

Rodine porozbíjal kuchynsky riad, nábytok a fyzický napadol ženu a otca piatich deti, ktorí sa na celú kovbojku museli pozerať v nemocnici zo zranením  skončil aj 16-ročný chlapec, ktorý si rodinu bránil.  Žena od strachu nebezpečnému  mužovi vydala 62,50 eur a ten aj s peniazmi po všetkom z domu odišiel. Prípad rieši už Trebišovská polícia.

Na Slovensku je vyše tisíc osád, ktorých obyvatelia žijú v totálnej chudobe. Väčšine vládne už roky tvrdá ruka úžerníkov. Prečo s tým zodpovední nedokážu zatočiť?

Poštoví doručovatelia na vlastné oči vidia, ako prebieha vyberanie úžery. Počas vyplácania dávok bývajú nablízku aj policajti. Nik sa neozve, strach je veľký. Nejeden odvážlivec, ktorý vystúpil proti úžere, dostal tvrdú bitku.

S úžerou je spojená aj ďalšia kriminalita, a to obchod s ľuďmi, novodobé otrokárstvo.

Áno, všetko je prepojené. Treba si uvedomiť, že vďaka migrácii, ktorá bola najvypuklejšia zhruba pred desiatimi rokmi, si hlavy rodín obhliadli pohostinnosť západných krajín a ďalšie možnosti príjmu v cudzine. Hlavnými destináciami boli Veľká Británia, Belgicko a Nemecko.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Foto zdroj: Archiv