Podľa našich informačných  zdrojov, blízkych redakcii spravodajstva PRESS.TV, sa v rómskej osade v Trebišove má  vo veľkom množstve predávať zatiaľ neznáma látka podobná Marihuane. Neide len o nejakú obyčajnú trávu, ale o dosť silnú a nebezpečnú drogu,ktorú miestni díleri dovážajú z Maďarska.

Marihuanu fajčia už aj desať ročné deti. 

“Včera sa môj maloletý syn nafajčil s toho svinstva a bolo mu zlé, celý sa triasol nevedel nič o realite,bol úplne mimo já sama som nevedela čo sním mám urobiť. V Trebišove fajčia skoro všetky deti,ale aj dospelí, to svinstvo nám tu nosia miestni obyvatelia až z Maďarska. Deti sú na tráve závislí a preto urobia všetko kvôli tomu len, aby získali peniaze nato,aby si to svinstvo kúpili. Kradnú z domu všetko čo sa dá speňažiť dokonca aj potraviny taká jedna dávka stojí 10 eur” Prezradila zúfala matka pre PRESS.TV.

Či v tom to prípade ide o drogu, takzvanú Herbu nieje zatiaľ známe.

Herba je sušená rastlina postriekané syntetickou náhradou THC – účinnej drogovej zložky v marihuane. „Pokusnými králikmi” sa stávajú už školáci.

Najrozšírenejšími drogami na Slovensku sú stále marihuana a pervitín. Popri nich však polícia stále znovu naráža aj na takzvané nové psychoaktívne látky. Kreativita ich výrobcov pritom nepozná hranice.

Najmä na južnom Slovensku a v južných okresoch stredného Slovenska je napríklad rozšírená „herba“.

Národná protidrogová jednotka ju v Správe o stave a vývoji drogovej scény na území SR za rok 2018 popisuje ako sušinu rastliny neznámeho pôvodu, ktorá obsahuje syntetické kanabinoidy, ktoré majú halucinogénne účinky.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV