V centre francúzskeho Štrasburgu došlo v utorok večer k streľbe, pri ktorej zahynula jedna osoba a ďalších najmenej desať ľudí utrpelo zranenia. Informovala o tom pred malou chvíľou francúzska polícia. Páchateľ je podľa polície stále na úteku.

Mužom zákona sa ho už podarilo identifikovať, jeho identitu však zatiaľ nezverejnili. Podľa niektorých informácií zahynuli pri útoku až traja ľudia, tieto informácie však zatiaľ neboli oficiálne potvrdené.

K streľbe došlo v centre mesta neďaleko vianočných trhov. Miesto útoku je uzatvorené, zastavená je aj premávka električiek v centre.

Dôvod útoku zostáva zatiaľ nejasný, mnohé médiá však v tejto súvislosti špekulujú, že mohlo ísť pravdepodobne o útok islamského extrémistu, keďže vianočné trhy v iných mestách sa stali obeťou podobných útokov alebo pokusov o útok aj v minulosti.

Francúzske ministerstvo vnútra už predtým potvrdilo, že v meste sa odohral „vážny bezpečnostný incident“ a vyzvalo obyvateľov mesta, aby nevychádzali zo svojich domovov. Podľa tlačového tajomníka Európskeho parlamentu Emmanuela Foulona je v centre mesta úplná panika a v uliciach je množstvo ozbrojených policajtov.

Streľba v centre Štrasburgu. Ďakujeme vám všetkým, že zostávate doma, kým sa situácia nevyjasní,“ napísal pred malou chvíľou na Twitter námestník starostu Štrasburgu Alain Fontanel.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV-Zdroj:https://www.webnoviny.sk/