Video: NAKA vypočúvala za urážky Kotlebovú reportérku Líviu

Kotlebová reportérka Kulturblogu Lívia Garčalová,sa dnes musela vyspovedať zo svojich prehreškov a to priamo na Národnej kriminálnej agentúre,ktorá ju zadržiavala a vypočúvala od skorých ranných hodín v súvislosti dehonestovania LGBT komunity a za urážky, známeho neoliberálného aktivistu a blogera Denníka N Ján Levoslava Benčíka.

„Bolo mi povedané, že mnohým ľuďom naozaj táto kritika veľmi vadí a snažia sa, aby som mala problémy. Na NAKA neustále prijímajú ďalšie a ďalšie sťažnosti.“ hovorí Lívia.

Mladá pronárodná aktivistka Lívia Garčalová, ktorá prevádzkuje FB stránku Kulturblog natočila video, v ktorom sa pýta účastníkov Košického Gay pride-u na jednoduché otázky. Takmer nikto však nevedel odpovedať a tí, čo odpovedali, pôsobili komicky.

Košiciach uskutočnil dúhový pochod LGBTI. Sprievod sa presúval Hlavné ulicou a zúčastnilo sa ho približne 700 ľudí.

Pochodu sa zúčastnila aj známa pronárodná aktivistka Lívia Garčalová, ktorá však neprišla podporiť LGBTI komunitu, ale účastníkom pochodu pokladala nepríjemné otázky.

Prvá otázka znela. Koľko pohlavia existujú? Niekoľko účastníkov nevedelo odpovedať. Niektorí však hádzali neuveriteľné čísla: 3, 50, 350 atď. Ďalšia otázka znela Islam alebo práva homosexuálov? Je všeobecne známe, že v moslimských krajinách sú homosexuáli pre svoju orientáciu popravovaní či väznení. Obidve ideológie sa teda navzájom vylučujú.

Niektorí účastníci pochodu však napriek tomu tvrdili, že podporujú práva homosexuálov aj príchod moslimských imigrantov na Slovensko.Z videa je možné vidieť , že účastníci pochodu boli dosť zmätení a mnohí ani nevedeli, prečo vlastne sa pochodu zúčastnili.

Ešte jej bolo málo

Študentka bilingválneho gymnázia v Spišskej Novej Vsi Lívia Garčalová, ktorá sa stala celoslovensky známou najmä vďaka virálnemu videu, v ktorom kritizovala prejavy multikulturalizmu, sa 14. marca v Ružomberku s kolegami z Kulturblogu zúčastnila odbornej konferencie k 80. výročiu vzniku prvej slovenskej štátnosti.

“Je veľmi zarážajúce, že aj takéto odborné konferencie môžu našim ‘demokratom’, ako je napríklad pán udavač Benčík, prekážať,” povedala študentka vo videu, ktoré zverejnil portál Prehľad správ.

Známy neoliberálny aktivista a bloger Denníka N Ján Levoslav Benčík sa totiž objavil medzi niekoľkými protestujúcimi proti konaniu konferencie pred budovou, kde sa podujatie konalo. Lívia Garčalová s kolegom osobne konfrontovali Jána Benčíka.

Pýtali sa ho napríklad na to, koľko ľudí vo svojich blogoch udal alebo či členov Kulturblogu považuje za fašistov. “Ja som tak o vás nikdy nepísal, ale v tlači o vás bežne píšu ako o fašistoch. Myslím si, že ste extrémisti,” odpovedal Benčík.

Vo videu Kulturblogu sa objavili aj vyjadrenia historikov Martina Lacka a Ivana Mrvu. Tí okrem iného reagovali aj na fakt, že primátor Ružoberka zrušil akciu v pôvodne plánovaných priestoroch. Napriek tomu, že organizátori museli improvizovať, podarilo sa im nájsť náhradný priestor.

“Je to sklamanie, že Slováci pri príležitosti okrúhleho výročia vzniku svojho prvého štátu v moderných dejinách sa nemôžu zísť v dôstojných verejných priestoroch,” povedal pre Kulturblog Lacko.

Ako dodal, patrí do prirodzenej výbavy každého kultúrneho a civilizovaného národa, že si pripomína výročia spojené so svojím národným oslobodením či so vznikom štátnej samostatnosti. “Robia to všetky kultúrne národy Európy a sveta, preto neviem, prečo by Slovensko malo byť výnimkou,” myslí si Lacko.

14. marec 2019 v Ružomberku aj s Jánom Benčíkom:

Zdroj:https://www.napalete.sk/

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Advertisements