Približne 1000 obyvateľov Lipian muselo byť včera(16.03.2021) v noci evakuovaných z dôvodu  nahlásenej bomby.Hasiči už ten to krát na miesto udalosti evakuačný autobus neposlali napriek tomu, že rodiny s deťmi museli v mrazivom počasí  vonku čakať zhruba dve hodiny. Podľa vyjadrenia hovorkyne, Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Miroslavi Knišovej to, ale nebolo za potrebne keď, že celý zásah od nahlásenia bomby trval menej ako dve hodiny.

Písomné vyjadrenie hovorkyne  HaZZ v Prešove pre PRESS.TV 

Na základe komunikácie riadiaceho dôstojníka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove s príslušníkom Policajného zboru SR bolo rozhodnuté, že evakuačný autobus HaZZ v tomto prípade nie je na miesto udalosti potrebný. Celý zásah trval od nahlásenia udalosti do ukončenia menej ako 2 hodiny. 

por. Mgr. Miroslava Knišová
vnútorné oddelenie | Krajské riaditeľstvo HaZZ v Prešove

Podľa našich zistení redakcie spravodajstva PRESS.TV,  obyvatelia museli svoje domovy spolu aj s deťmi opustiť na viac ako dve hodiny.

“Deti nám vonku plakali a bola im veľká zima to, ale nikoho nezaujímalo brali to ako keby sme boli nejaká divá zver.Chápem, že hasiči a policajti mali nervy,že opätovne si niekto z nich vystrelil a nahlásil bombu, ale my ostatní za to nemôžeme ! Keby sme to vedeli kto bombu nahlásil sami by sme s nim urobili poriadok, ale policajti aj hasiči si musia uvedomiť ,že v prom rade je to ich práca a v takom prípade by mali myslieť aj na deti a evakuačný autobus mali pristaviť,  čo ak by ta bomba tam  naozaj bola ako by to potom vysvetlili ? ” 

Povedal pre PRESS.TV  I.Červeňak 

Neznámy ženský hlas  v nočných hodinách na tiesňovú linku 158 oznámil, že v osade v Lipanoch vybuchne bomba. Na základe tohto oznámenia polícia ihneď prijala všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a evakuovala približne 1000 obyvateľov časti Ul. Za traťou. Policajti za účasti pyrotechnikov a psov vykonali prehliadku objektov v tejto lokalite, žiadna bomba ani výbušný systém ale nájdený nebol.Prešovský vyšetrovateľ v prípade začal trestné  stíhanie vo veci  prečinu šírenie poplašnej správy.  Páchateľovi za spáchanie tohto skutku hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov. Informovala o tom dnes hovorkyňa KRPZ -Prešov Jana Ligdayová. 

 

Pozrite si tiež archívne video z Lipian

Redakcia spravodajstva PRESS.TV