Pán Andrej Bystrý sa včera 12.4.2020 vracal domov z návštevy svojich rodičov spolu aj s manželkou, podgurážený  alkoholom prechádzal cez cestu kde ho zastavila bardejovská polícia. Tí mu oznámili aby si ihneď nasadil rúško, ten ale ich výzvu  odmietol so slovami že mu máju dať pokoj. Medzi policajtmi a pánom Andrejom došlo slovnej potýčke ,ktorá vyústila podľa slov jeho manželky  až do fyzického násilia. Pm-ječkári si preto prizvali na pomoc ďalších kolegov na mieste tak zasahovalo viac než tridsať  policajtov, spolu  so zásahovou  jednotkou, ktorí rómov mali biť hlava -nehlava

Dve osoby skončili v bardejovskej nemocnici,bližšie informácie o ich zdravotnom stave zatiaľ nie sú známe. 17-ročné dievča pri zásahu polície odpadlo a musela ju ošetriť záchranná služba.

Policajná hliadka bola vyslaná na Ul. Poštarka v Bardejove kde dochádzalo k narušeniu verejného poriadku.? Hliadka po príchode ma miesto a počas vykonávania služobného zákroku bola napadnutá miestnymi obyvateľmi ( do členov hliadky hádzali kamene a rôzne predmety, išlo o cca 50 osob ).

Obaja členovia hliadky boli zranení, poškodené boli aj dve služobné motorové vozidla. Po tomto incidente bolo na miesto privolaných ďalších 30 policajtov. Zadržané boli 3 osoby . Jeden muž ako podozrivý zo spáchania TC útoku na verejného činiteľa, vyšetrovateľ mu po vykonaní potrebných procesných úkonov z uvedeného TC aj vzniesol obvinenie.

Ďalší dvaja muži boli zadržaní ako podozriví zo spáchania priestupku proti verejnému poriadku. Polícia celu situáciu riadne vyšetruje a preveruje všetky okolnosti tohto prípadu .?

Uviedla hovorkyňa KRPZ- V Prešove Jana Ligdayová pre PRESS.TV

Redakcia spravodajstva PRESS.TV