Sudkyňa pre prípravne konanie v Bardejove rozhodla dňa 15.4.2020 o väzobnom stíhaní obvineného Mariána Bystrého z bardejovskej časti Poštárka. Obvinený je podozrivý z trestného činu útoku na verejného činiteľa začo mu hrozí až trojročný pobyt za mrežami.

A však práve obvinený Marián bol ten, ktorého policajt udrel pri policajnom zásahu obuškom do hlavy pričom mu spôsobil vážne zranenia. Podľa lekárskej správy zo dňa 12.4.2020 sa v nej uvádza, že Marián mal na hlave spôsobenú tržnú ranu hlavy frontálne v pravo. Sup. zlomenina frontálnej kosti v pravo. Ďalej sa v lekárskej správe píše, že pacient po odporúčaní lekára odmietol hospitalizáciu v nemocnici, kde sa mal liečiť viac než 35 dni.

Marián mal aj udajne lekársku správu podpísať vlastnoručným podpisom no na lajstri lekárskej správy jeho podpis chýba, respekt tam vôbec nieje.

Lekárska správa zo dňa: 12.4.2020 Bardejov

Zákon ďalej jasne určuje, že do cely predbežného zadržania nesmie byt prijatá osoba so zranením to iste platí aj pri  umiestnení do ústavu na výkon väzby, alebo na výkon trestu. Otázne však naďalej ostáva ako sa napriek všetkým prísnym opatreniam Marián s tak vážnymi zraneniami do väzby dostal.

Dnes 19.4.2020 ráno Marian manželka volala do ústavu na výkon väzby a výkon trestu v Prešove, aby zistila nejaké informácie o jej manželovi, tam sa jej dostalo šokujúcej odpovedi, že Marián skončil v Trenčíne v nemocnici a jeho zdravotný stav je kritický.

Kontaktovali sme aj Hovorcu ZVJS A. Baláža no do uzávierky článku sme odpoveď nedostali. Informácie o Mariánovom zdravotnom stave budeme aktualizovať.

Pozrite si tiež súvisiace články 

Video: Policajti mužovi z Poštárky obuškom rozťali hlavu, napokon on sám skončil vo väzbe

Videa: Rómovia z Poštárky nezaútočili ani nehádzali kamene do policajtov. Polícia celý prípad zamenila vo svoj prospech

Video: Muž nemal nasadené rúško. Nasledoval brutálny policajný útok

Redakcia spravodajstva PRESS.TV