Člen rómskej skupiny Gipsy Midaj sa v Apríly toho to roku poriadne zapotil,ani vo sne by ho nenapadlo,že ho raz budú diskriminovať a to priamo v predajni HOBBY CENTRUM  v Trebišove.

” Bol som nakupovať materiál ktorý som potreboval,čakal som v rade ako každý zákazník no keď došla rada na mňa tak predavač má jednoducho ignoroval  a veselo si obsluhoval tých čo boli v rade, ale za mnou v zadu. Po chvíli som sa ho opýtal,že čo to má znamenať,že rada bola na mňa ! Zrazu vybuchol,že on  cigánov nebude obsluhovať a nech vypadnem von z predajne.” Povedal Gipsy Midaj Zajac pre redakciu spravodajstva PRESS.TV 

Zisťovali sme aj to či vo veci Midaj podal trestné oznámenie a ako sa zdá ani na polícii velmi nepochodil,  udajne  polícia rieši tento prípad ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. A práve preto sa Midaj rozhodol celú vec a video zverejniť na sociálnej sieti.

V týchto dňoch už by  mal Midaj,vo veci  podať trestné oznámenie a to priamo na generálnej prokuratúre v Trebišove.  O prípade vás budeme aj naďalej informovať.

Redakcia spravodajstva