Svidník 10.9.2019

Desiatky deti zo zariadenia centrum deti a rodiny vo Svidníku skončili v psychiatrickej liečebni v Hraň.

Ide prevážne o deti od siedmich až do sedemnástich rokov,ktoré sú po prepustení z psychiatrického zariadenia odkázané na silne sedatíva. Podľa riaditeľa z centra deti a rodiny,Ľubomíra Sľuka  ide prevážne o deti s psychickými poruchami.

Naša redakcia spravodajstva PRESS.TV zistila,že tomu tak nie je a do psychiatrického zariadenia v Hrani umiestňujú aj deti od útleho veku, najmladšie dieťa ktoré užíva silné lieky na psychické poruchy v zariadení ma iba sedem rokov.

Z výpovede samotných bývalých odchovancov z detského domova vyplýva,že deťom vedenie zariadenia bežne podávajú lieky aby sa ich zbavili tak,že ich umiestnia do detskej psychiatrickej liečebne na nejakú dobu, a následne po prepustení musia užívať silné lieky po celú dobu pobytu v zariadení.

Trinásť ročnú Zuzku dnes mali odviezť do psychiatrickej liečebne v Hrani,tá ale ihneď kontaktovala našu redakciu vedela, že na  prípade pracuje už dlhšiu dobu náš redaktor spravodajstva.

Ten bol v skorých ranných hodinách na mieste aby celú vec zdokumentoval na kamerovom zázname. Po príchode nášho štábu sa ale celá vec zmenila,Zuzka napokon ostala v zariadení centra deti a rodiny vo Svidníku. Kontaktovali sme aj vedenie bývalého  detského domova vo Svidníku tí sa ale pred nami v kancelárii zamkli a na naše výzvy nereagovali.Či ide o nekalý biznis s deťmi zo zariadenia centra deti a rodiny a medzi psychiatrickými liečebňami stále preverujeme.

Pozrite si dnešnú  reportáž,ktorú nahrával redaktor spravodajstva PRESS.TV:  Erik Hilár Lakatošovie.

Odoberajte náš nový YouTube kanál pomôžete nám tak skvalitňovať naše reportáže! 

Redakcia spravodajstva