Jozef Kmeťo je kontroverzný bloger,ktorý si svoju prácu robí naozaj profesionálne,dokonca v živých vysielaniach,ktoré vysiela na facebooku si servítky pred ústa nedáva

Prednedávnom zverejnil vo svojom článku o machináciách a o nekalých praktikách s finačnými zbierkami medzi rómami. Nato reagoval róm z českej republiky,ktorý do týchto aktivít bol zapletený a na blogerovi “nenechal suchú nitku.” Dokonca sa mu verejne vyhráža likvidáciou. jozef Kmeťo  v danej veci podal trestné oznámenie, nakoľko má strach o svoj život.

Nelegálne zbierky pokračujú dokonca sa novinárovi verejne vyhráža na živote a zdraví. 

Píše Jozef Kmeťo vo svojom článku o nelegálnych zbierkach,ďalej pokračuje.

“Niekoľko rokov sa prostredníctvom Redakcie R1 snažím na nelegálne zbierky upozorniť a však napriek upozorneniam sa nevôľa prijať tieto upozornenia vyhrocujú… Padajú vyhrážky, na živote a zdraví…

Vďačnými objektmi pri internetových podvodoch sú ťažko choré deti či tragédia v rodine. Každá zbierka by mala mať otvorený transparentný účet. Ak sa zbierka robí na území Slovenska, mala by byť zaregistrovaná na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky. Podobné zákony pre verejné zbierky platia aj v Českej republike a v zahraničí!!!

Verejnú zbierku môžu organizovať len právnické osoby ustanovené zákonom na všeobecne prospešný účel po platnom zápise do registra verejných zbierok

  • občianske združenia,
  • neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby,
  • neinvestičné fondy,
  • nadácie,
  • Slovenský Červený kríž,
  • záujmové združenia právnických osôb,
  • účelové zariadenia cirkví a náboženských spoločností,
  • organizácie s medzinárodným prvkom a
  • združenia obcí.

Register verejných zbierok vedie Ministerstvo vnútra SR ako verejný zoznam, do ktorého sa zapisujú zákonom ustanovené údaje Ministerstvo vnútra SR a okresné úrady.

Podvodníci skúšajú zneužiť náklonnosť ľudí niekoho v predvianočnom čase obdarovať  – napríklad cez srdcervúci príbeh chorého dieťaťa.

Takto začínalo upozornenie na tento fenomén asi pred 3 rokmi, napriek tomu zbierky stále pokračujú…. Ľudia stále posielajú peniaze na účet bez akýchkoľvek záruk.

Vygradovalo to až do takej mieri že jeden cez druhého sa zo zbierkarov pohádali a obviňovali, že kto koho okradol. Veľa Rómov už prestalo týmto zbierkam  veriť, napriek tomu zbierky stále pokračujú.

Jozef Oláh sa obohatil na zbierke na ktorú sa vyzbierali Česky Rómovia z Kanady to čo sa potom odohralo bolo hotové divadlo plné klamstiev… 

Vyhrážanie sa na živote a zdraví zo strany Jána Gábora zvaného Rasaj Romano alebo aj Romano Rašaj 10 rokov žijúceho v Británii pochádzajúceho z Česka. Jedného z prvých aktérov zbierok, nepotrebuje viac komentárov…  Doporučujem aby ste si pozreli celé video!!!  

 

 

Pred tromi rokmi tieto zbierky sa mali stať výnosným obchodom a oni sa istým ohľadom aj výnosným obchodom stali. Mňa ako blogera obviňujú, že nechcem ľudom pomáhať, že som proti pomoci a podobne, ale to tak nieje.

Každá pomoc by mala mať svoje pravidla, bez pravidiel sa z pomoci stane obyčajná fraška plná klamstiev a hádok ktorých verejnosť je už cez 3 roky svedkom… Doteraz sa nevie koľko ľudí na pochybné zbierky prispelo a koľko sa vyzbieralo peňazí…

Zdroj:http://Jozef Kmeťo