Súd v anglickom Birminghame uznal vinnou matku z vraždy svojich dvoch detí a odsúdil ju na doživotný trest s tým, že vo väzení strávi najmenej 32 rokov. Po uplynutí tejto doby totiž môže požiadať o podmienečné prepustenie.

Súd rozhodol, že niet pochýb o tom, že Louise Portonová (23) vjanuári 2018 zaškrtila trojročnú dcéru Lexi a o 18 dní neskôr aj 17-mesačnú dcéru Scarlett. Vrahyňa sa k odporným činom odmietla priznať, podľa vyšetrovateľov sa detí chcela zbaviť, lebo boli prekážkou v jej sexuálnom živote. Píše o tom portál BBC.

Sudkyňa uviedla, že to, čo Portonová urobila je “zlo” a všetky svoje zločiny podrobne naplánovala.

Proti Portonovej zozbierali veľké množstvo dôkazov. Od záberov z priemyselných kamier, histórie vyhľadávania na internete až po svedectvá ľudí, ktorí ju poznali.

O tom, že išlo o plánované vraždy, svedčia heslá, ktoré si vyhľadávala cez Google. Zaujímalo ju napríklad aj to, ako dlho trvá, kým telo po smrti „vychladne”. Prečítala si aj článok „Päť čudných vecí, ktoré sa stanú, keď zomriete”.

Po smrti svojich dcér neprejavila žiadnu ľútosť, svedkovia uviedli, že sa na pohrebe mladšej dcéry smiala a telefonovala s nejakým mužom cez aplikáciu facetime.

Portonová sa snažila vraždy zamaskovať ako úmrtia po chorobách dýchacích ciest. Súdny lekár však nenašiel nič, čo by podporilo matkinu verziu.

Deň po tom, čo zavraždila prvú dcéru, Portonová nafotila akty a na erotickej zoznamke prijala vyše 40 žiadostí o priateľstvo.

Usvedčenej vrahyni priťažila aj výpoveď ženy, u ktorej bývala v podnájme. Svedkyňa tvrdila, že Portonovej pravidelne strážila deti, zatiaľ čo ona chodila na večierky. Vraj urobila všetko pre to, aby nemusela byť so svojimi deťmi. Zdroj:https://www.tvnoviny.sk/