Nedávno sme vám priniesli správu z Trebišova o tom ako jeden z tamojších úžerníkov napadol rodinu aj s deťmi kvôli financiám ktoré požičiaval na velmi vysoký úrok.

Rodine porozbíjal kuchynsky riad, nábytok a fyzický napadol ženu a otca piatich deti, ktorí sa na celú kovbojku museli pozerať v nemocnici zo zranením  skončil aj 16-ročný chlapec, ktorý si rodinu bránil.  Žena od strachu nebezpečnému  mužovi vydala 62,50 eur a ten aj s peniazmi po všetkom z domu odišiel. Prípad rieši už Trebišovská polícia.

Dnes sa opätovne situácia zopakovala a to tak, že vyvrcholila do hromadného fyzického násilia. Namieste tak zasahujú až niekoľko desiatok policajtov. Podľa našich zistení mali byt napadnutí svedkovia, ktorí vypovedali proti úžerníkom pravdepodobne ide o rodinné spory.

Podľa hovorkyne KRPZ-Košice Lenky Ivanovej  Uvedenom prípade polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin porušovania domovej slobody. Polícia na tomto prípade intenzívne pracuje, vykonáva potrebné procesné úkony, a to, či v tomto prípade bola naplnená aj skutková podstata trestného činu úžery je taktiež predmetom ďalšieho vyšetrovania. Aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu ďalšieho vyšetrovania, bližšie informácie nie je možné poskytnúť.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV