Mesto Spišská Nová Ves vyhlásilo mimoriadnu situáciu, stalo sa tak po požiari v lokalite Vilčurňa, ktorý v nedeľu 2. júna zničil obydlia 41 obyvateľov. Samospráva o tom informuje na svojej internetovej stránke s tým, že aktuálne zabezpečuje zákonom stanovené postupy.

Rodiny, ktoré prišli o strechu nad hlavou, strávili uplynulú noc v komunitnom centre a v materskej škole. Neďaleko zhoreniska im v pondelok postavili vojenské stany. „Zabezpečili sme im ležadlá, deky, teplé jedlo a nejakú potravinovú pomoc cez Úrad splnomocnenca vlády SR. Myslím si, že sme za túto krátku chvíľu urobili, čo treba, a budeme hľadať nejaké ďalšie možnosti pomoci,“ uviedol pre agentúru SITA primátor mesta Pavol Bečarik.

V pondelok v meste dvakrát zasadal krízový štáb, ďalšie stretnutie je naplánované na utorok ráno. Ako vysvetlil primátor, situáciu sa snažili vyriešiť cez referát krízového riadenia, v spolupráci s mestskou políciou, dobrovoľnou občianskou strážou, riaditeľkou správy školských zariadení, riaditeľkou škôlky aj terénnymi pracovníkmi komunitného centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Stavby, ktoré zhoreli, boli v lokalite postavené „na čierno“, siedmi obyvatelia dokonca podľa Bečarika nemajú trvalý pobyt v Spišskej Novej Vsi. „Nemôžeme ich nechať len tak, postarali sme sa o nich, ale informovali sme o tom aj danú obec, pod ktorú patria,“ povedal. Situáciu, do ktorej sa rodiny dostali, by chcelo mesto podľa jeho slov vyriešiť napríklad výstavbou unimobuniek, podobne ako to bolo v prípade požiaru v popradských Matejovciach, kde vo februári 2018 ostala bez strechy nad hlavou viac ako stovka ľudí. „Uvidíme, ako sa nám na to podarí pozháňať financie,“ dodal primátor.

Zdroj:https://www.cas.sk/

Mohlo by vás aj zaujímať

VIDEO:ĽUDIA SA POZERALI NATO AKO SA TOPÍ MLADÝ RÓM,NIKTO MU NECHCEL POMÔCŤ

Video:Ľudia sa pozerali nato ako sa topí mladý Róm,nikto mu nechcel pomôcť

Redakcia spravodajstva