Človeku až rozum zostáva stáť nad tým, akí jedinci sa na Ukrajine vyrojili po Majdane 2014. Stačí, aby sa takýto jedinec vydával za bojovníka proti ruskej hrozbe a má sympatie zombifikovaných čitateľov mainstreamu. Informácie o tom, ako ukrajinský “nazidemokrat” z bataliónu Azov vtrhol so sekerou a nožom na seminár o pogromoch proti Rómom na Ukrajine, priniesol portál RusVesna 

Pogromy proti Rómom sa na Ukrajine stali skutočnosťou po Majdane 2014, a to najmä na západnej Ukrajine, kde došlo prišlo k viacerým útokom voči nim. Bývalý prezident Porošenko, ktorý banderovcov podporoval, musituáciu neriešil, pretože potreboval podporu banderovcov alebo podporu práporu Azov, v ktorom slúžili aj neonacisti z rôznych krajín EÚ.

Spomenutý seminár o pogromoch proti Rómom na Ukrajine sa konal v Kyjeve v Ukrajinskom krízovom mediálnom centre. Ukrajinský nazidemokrat vtrhol na míting so sekerou a nožom, o sebe prehlásil, že je členom bataliónu Azov.

Na miesto incidentu prišla neskôr polícia, zabavila zbrane a ukrajinského aktivistu zatkla. Riaditeľ Skupiny monitoringu práv národných menšín Vjačeslav Lichajev vyhlásil, že v publiku sa nachádzalo viacero jedincov, ktorí mu vyjadrovali podporu a vážne narúšali priebeh semináru.

“Zrazu pribehol muž v maskáčoch so sekerou a nožom a začal hlasno kričať, že všetci zločinci sú Rómovia. Dostal sa do konfrontácie s ochrankárom tlačového centra, ktorý ho vyzýval, aby sa vrátil na miesto a nerušil seminár.

Následne muž v maskáčoch vytiahol dva nože a sekeru, položil ich vedľa seba, aby ich mal v prípade nutnosti poruke. O niekoľko minút však prišli príslušníci polície v maskách, neprestrelných vestách a so zbraňami, takže sa dotyčný muž v maskáčoch upokojil. Polícia následne vyviedla agresívneho muža a členov publika von z miestnosti s cieľom preverenia totožnosti, ” uviedol Vjačeslav Lichajev.

Aktivista v maskáčoch sa volá Maxim Jaroš (Максим Ярош). Jeho identitu uvádzame, aby mohli slniečkári aktivity ukrajinského banderovského aktivistu a rusofóba v prípade záujmu sledovať aj na ukrajinskom Facebooku.

Zdroj:https://www.hlavnespravy.sk/