14.1.2020 10:15 | zdroj: TA3 TASR | zdroj foto: Facebook.com/HaZZ

Pri mimoriadne tragickom požiari zasiahli hasiči v košickej mestskej časti Košice – Juh. Jednoduchú stavbu tam zachvátili plamene. Keď ju hasiči prišli uhasiť, našli v nej tri maloleté osoby bez známok života.

Tri maloleté osoby bez známok života našli pri utorkovom požiari v jednoduchej stavbe v košickej mestskej časti Juh. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Hasiči evidujú výjazd približne od 8.20 h, na miesto vyrazilo 12 hasičov s piatimi kusmi techniky. „Požiar bol hlásený na Holubyho ulici, je to však Jarmočná. Určiť príčinu vzniku požiaru je predčasné,“ povedal operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach.

Prezídium Hasičského a záchranného zborupribližne pred hodinou

Požiar jednoduchej stavby v Košiciach si vyžiadal tri životy 🔥

Viac ako 10 hasičov z Košíc momentálne zasahuje pri požiari v mestskej časti Košice – Juh. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar zachvátil jednoduchú stavbu. V stavbe boli nájdené tri maloleté osoby bez známok života. Hasiči momentálne pracujú na likvidácii požiaru.

Foto: HaZZ

Fotka Prezídium Hasičského a záchranného zboru.
Fotka Prezídium Hasičského a záchranného zboru.
Fotka Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Po prijatí oznámenia o požiari chatrče boli na miesto vyslané všetky záchranné zložky. Na sociálnej sieti to uvádza košická krajská polícia s tým, že hasiči našli telá v zhorenisku. “Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ, ktorý vykonáva prvotné a neodkladné úkony,” dodáva.

Zdroj:https://www.ta3.com/