Vo Vranovskom okrese v obci Zámutov, došlo včera 2.3.2020 poobedňajších hodinách zhruba okolo 12:00 hod k nešťastnej tragédii. 57-ročná žena prechádzala cez úzku cestnú komunikáciu, kde práve dokončovali pracovnici  súkromnej firmy  FURA  vývoz odpadkov so smetiarskym autom.

Podľa slov starostu obce Zámutov,Stanislava Dudu mali pracovnici smetiarskeho nákladného auta,  dať pokyn vodičovi, že môže pokračovať v jazde, popri tom zachytil okoloidúcu ženu a zrazil ju. Na miesto boli okamžite privolané záchrane zložky no 57-ročnú ženu sa im už nepodarilo zachrániť tá svojím zraneniam na mieste podľahla. Privolaný obhliadajúci lekár potvrdil exitus.

Podľa vyjadrenia hovorcu kpt. Mgr. Igora Pavlika vedúceho oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove je vodič stíhaný pre prečin usmrtenia.

“Vodič vozidla za doposiaľ nezistených okolností narazil prednou časťou vozidla do 57 ročnej chodkyne, ktorá utrpela zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahla. Dychová skúška vodiča bola negatívna. Polícia v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Naďalej v danej veci prebiehajú procesné úkony.”

Redakcia spravodajstva PRESS.TV – Archívne foto