BENEŠOV

Češka (28) porodila v nemocnici v meste Benešov zdravého chlapčeka. Zdalo sa, že všetko prebehlo tak, ako malo. No keď jej po devätnástich hodinách priniesli bábätko na dojčenie, podľa všetkého bolo mŕtve.

Lekári začali ihneď konať, novorodeniatko sa však zachrániť nepodarilo. Novorodeniatko zomrelo v januári. Príčina smrti nie je známa. Novorodeniatko zomrelo v januári.

Dieťa bolo vraj zdravé

To, že chlapček zomiera, nezaznamenali ani systémy na lôžku, ani personál nemocnice. Dieťatko bolo po pôrode podľa údajov lekárov zdravé. Matka sa ho ráno nevedela dočkať, no keď jej druhého potomka priniesli, vydesila ju modrá tvár synčeka.

Ťažko sa mu dýchalo

Po tom, ako dieťa doniesli matke, jedna zo zdravotných sestier zistila, že nedýcha. Bezvládne telo sa snažili ihneď zachrániť lekári. No ako tvrdí zdrvený otec, vtedy už bolo neskoro. „Som si na sto percent istý, že chlapca priniesli mŕtveho,“ tvrdí Milan Orna, ktorého citoval denník Mladá fronta DNES. Ako uvádza český portál Blesk.cz, matka mala na zdravie synčeka personál vopred upozorniť. Novorodeniatko zvracalo a ťažko dýchalo, sestričky ho uložili k ostatným deťom, aby stav sledovali. Napriek tomu sa tragédii nepredišlo.

Alarm nefungoval

„Alarm na výhrevnom lôžku, ktorý je zvyčajne počuť aj cez zatvorené dvere, sa tentokrát nespustil. Neviem, nechápem,“ hovorí jedna zo sestričiek benešovskej nemocnice. „V súčasnosti nemožno akokoľvek špekulovať o príčinách úmrtia novorodenca, kým nebude ukončené vyšetrovanie tejto udalosti Políciou ČR. V takýchto prípadoch ide o štandardný a bežný postup,“ cituje portál Deník.cz hovorcu Nemocnice Rudolfa a Stefanie Petra Balleka. „Z ľudského hľadiska nás táto udalosť veľmi mrzí. Súcítime s rodinou a urobíme všetko pre to, aby bol tento prípad riadne prešetrený,“ dodal. Zatiaľ teda ostáva pravá príčina smrti chlapčeka neznáma.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV-Zdroj:https://krimispravy.eu/ lustračné foto