Redakcia spravodajstva PRESS.TV nezodpovedá za obsah článku ani za gramatické a interpunkčné znaky. Obsah článkov zverejňujeme v celom nezmenenom znení od autorov.

Túto celú nepríjemnú záležitosť, ktorá sa odohrala v obci Prakovce  v reštaurácii  Pod Vlekom už preveruje polícia. 

Fotka Reštaurácia pod vlekom.

Dobrý deň. Mám prosbu. Pred pár minútami sa mi stala hrozná vec v obci PRAKOVCE. Chcel som jednu slušnú avšak chudobnú rodinu pozvať na teplý obed. Podotýkam v čistom obelečení.

Prišiel som do reštaurácie vopred, aby som sa spýtal personálu či je voľno a či môžeme si u nich dať teplé jedlo. Upovedomil som, že ide o rómsku rodinku (nemusel som, ale upovedomil). Rodinka nijako zlá, nikdy nikomu neublížili, nikoho neokradli, idem zo stretnutia s riaditeľom školy, ktorí deti aj rodinu hodnotí ako slušnú, nekonfliktnú, spolupracujúcu a deti inteligentné.

Dohodli sme sa s p. riaditeľom a triednym učiteľom spoluprácu medzi www.minibodka.sk, že deťom pomôžeme a v dobrej nálade som chcel odísť z tohto okresu už pomaly aj domov (moja pzn.). Obsluhujúca mi povedala, že ok. Tak som im zavolal, že stretnutie bude tu. Po chvíli prišiel majiteľ, aby som vyšiel von, že on pred ostatnými hosťami sa so mnou baviť nebude.

Boli tam okrem mňa 3 hostia a personál (4 ľudia) ktorí všetko počuli, keďže kričal: ja sem žiadnu zberbu nepustím, nikto z nich sa u mňa nenaje. Medzi tým už prišla rodinka ktorú som nevidel že sú tu. Počuli to, lebo stáli vonku a on to za pochodu doslova kričal.

Prosil som, že ja mu sem predsa žiadnu zberbu nenosím, že ručím za nich. Neuspel som. Potrebujem pomoc, čo s tým? Rodiny sa opýtal čo potrebujú : oni mu povedali, máme tu stretnutie. On na to: ale dnu nepôjdete. U mňa jesť nebudete. Otec detí sa opýtal prečo? On lebo som povedal.

Úplne som zostal stáť a pozeral na tie staršie deti. Mama prosila, poďme domov, poďme domov. A to mi rezonuje v ušiach. Nikomu predsa neublížila a ona sa bála akoby niekomu ubližovala. Bože môj.

Poprosím žiadne hanlivé urážky, komentáre. Ja sa za túto rodinu postavím. Nemusí ju mať majiteľ reštaurácie rád. Čokoľvek ho k takémuto konaniu vedie, nemôže a nemá byť platné na všetkých. Ak má s konkrétnymi osobami zlé skusenosti, nech tú jeho negatívnu skúsenosť nasmeruje na nich.

To ale nie je môj a ani prípad tejto rodiny. Momentálne idem do Gelnice na Policiu podať trestné oznámenie. Zatiaľ bez médií. Len som potreboval pomoc ako mám postupovať. Najskôr zákonný postup ak je možné, aby to zákon riešil.

 Prečo? Pretože on sa zachoval ako samozvaný zákon a nezabudol mi to aj patrične pripomínať. Keby to zákon umožňoval, asi by nápis nejaký nápis na dverách mal a ja by som to rešpektoval, ale toto náš zákon nedovoľuje.

Fotka Milana Daniela.

Zdroj:Milan Daniel facebook  https://www.facebook.com/www.minibodka.sk

Redakcia spravodajstva PRESS.TV