Redakcia spravodajstva PRESS.TV nezodpovedá za gramatické a interpunkčné znaky. Zverejňujeme obsah článku v pôvodnom znení od samotného autora článku.

Volám sa Roman Lukáč, Ktorý slúži a chvály spevom Boha,v Anglicku v rómskom zbore Romani khangeri zoe v Derby. Ako služobník Boží som išiel s anglickymi misionármi na slovensko sluzit v romskich zboroch. Romovia ktorí žijú na slovensko v osadach ziju VELMI chudobne a bjedne. Hlasali sme im evanjelium boli sme celí štastní ked sme videli ako Romovia chcú pocut o Bohu. Ale stala sa jedna vec taka ze v jednom dni sme išli sa poprechádzať po meste Prešov aj s missionarmi. Mali sme hlad tak sme si zasli do Jednej restauracie ja a mojí bratia misionáry,ktorí sú nerómovia z anglicka,

keď že sme boli dohodnutí ,že sa za nimi zastavíme neskor ked sme dorazili na dohodnute miesteo PIZZERKY a personal videl ze sme  Romovia a sme  snimi,tak nechceli nas obslužiť a vtedy som sa VELMI citil trapne a smutne… Potom neskor MOJ svagor Tibor zo Sabinova ktory ties sluzi ma pozval v Sabinova celo stasny do jednej restauracie ktora sa vola bowling Ked sme tam sli a Ti ktory pracuju tam casnici videli ze sme Romovia tak vseci spustili hlavy dole zmenila sa I’m tvar na rasisticku a zacali nas ignorovat…. Vtedi som ostal VELMI zranený..

A zamyslel som sa a povedal som si… Preto tak ziju Romovia lebo SLOVACI im nedavaju sancu,aby nasi Romovia zili vo vyššom  levely davaju ROMOM na javo ze nesu nikto a nic a ze nechcu mat nic spolocne  ani v ich pritomnosti nechcu byť aj ked neviem ako budú vyobliekani alebo ake auto bi mal rom pre nich jeto stale rom. Ale este horie sa stalo ked NAM pani casnicka ktora tam pracuje povedala… Vsetki stoli su rezervovane… Ked som sa pozrel na stole boli tam papieriky rezervacie..

A tak som povedal pani ja viem prečo dávate tie rezervacie ze kvoli ROMOM nechcete aby tu romovia chodily… A ona povedal ze nie ale ich tvare tvrdili ze ano… A tak som jej povedal mozem si aspon sadnut na 10 min a vypiť si malinovku? a pani povedal a a Co ak pridu skor…. Tak sme odlisli von.. A veduci zanami vysiel von s mladim chlapcom a zacali sa snami vadit.. A nakonci vykríkli na nas ze tie stoli budu navždy rezervované…..V našom srdci zlo nemá miesto ale toto nás dostalo.

Tak sme I’m žehnali a modlili sme sa za nich. Slovensko je zatvrdené ma kamenne srdce ale mi romovia mame v srdciach stále miesto, lebo Boh zmenil romov mi co chodime sluzit po dedinach a pomohlo to romovia už nefajcia, nepiju, nehadaju sa, nehraju automaty nekradnu. Tak ak Boh zmenil roma zmeni aj bieleho.zehnam slovakom aby sa podali Bohu a Boh zobere od nich Hitlerovho ducha a budu chvalit bieli s romami spolocne Boh miluje kazdeho.

Redakcia spravodajstva https://www.presstv.sk