Naša redakcia spravodajstva PRESS.TV,včera 24.7.2019 obdržala takú to správu,ktorú ešte stále preverujeme.

Upozornenie! 

Redakcia spravodajstva nezodpovedá za obsah článku ani za gramatické chyby a interpunkčné znaky,správa je publikovaná v pôvodnom znení,tak ako ju obdržala od pôvodného autora. 

Dobrý deň chcela by som len požiadať aby nám už niekto pomohol našu rodinu neustále napádajú ľudia z dediny pretože sme Rómovia ale pre nich sme (cigáni). Včera večer sme mali menšiu oslavu na ktorej naši bratia a rodina pili.

Môj mladší brat chcel ísť do krčmy kúpiť niečo kamarátovi bola tam majiteľka krčmy a jej manžel ktorý nemá čo robiť za pultom a pritom bol aj opitý hlavná vec, že on predával. Môj brat 19 ročný si vypýtal 2 krát poldeci čo mu odmietli naliať lebo neverili že ma viac ako 18, brat teda ukázal Občiansky preukaz vyplatil a nebolo nič.

druhý krát keď išiel zase do krčmy zase od neho začali pýtať občiansky preukaz brat len slušne povedal, že pred chvíľkou som vám ho ukazoval ten opitý (gadžo) sa sním začal hádať brat zase slušne povedal, že on sa hádať nechce ale občiansky preukaz neukáže, lebo už mu ukazoval ten opitý gadžo sa nahol z pultu a dal facku môjmu bratovi.

Týmto to začalo brat sa bránil hodili ho na zem a tam ho začali bit a kopať keď to zbadal kamarát tak tam vbehol a začal brániť môjho brata. Tí gadžovia zavolali políciu sanitku a majú aj kamaráta policajta ktorí sa nám začali vyhrážať kukláčmi, polícia odviedla brata kamaráta a toho gadža na políciu do Čane Košice okolie tam ich vypočúvali.

Toho gadža prepustili a brata a jeho kamaráta si tam nechali a začali ich tam bit hlava nehlava brat nám volal a po rómsky nám povedal, že ho zbili jak psa a ani lekára mu nechcú zavolať, to naozaj nás berú ako zver môže toto robiť polícia??Brat bol v tom nevinne napadol ho ten opitý gadžo.

Keď sa to ukludnilo teta a mama išli do krčmy za majiteľkou nech nám dá kamerový záznam, čo sa vlastne stalo pravdaže vtedy akurát kamera nefungovala a začala na nich slovné útočiť aj zo svojimi kamarátkami.  teta sa len bránila keď v tom na ňu zaútočila jedna pani a dala jej boxer medzi oči teta keď sa bránila tak z pultu po padali poháre teta  teda s mamou odišli domov.

v tom za 10 minút prišli policajti na 8 mich autách aj so psami a začali sa rútiť na nás dom, a začali tam kričať teta a mama vyšli von surovo ich ťahali za vlasy až k policajní autám a tam ich začali fackať nás zatvorili do vnútra a kričali že keď vyjdeme tak na nás pustia psov, museli sme pozerať cez okno ako ich mlátili hlava nehlava, tete dali aj kopanec medzi nohy.

Majú monokel na tvári a strávili aj 5 hodín na polícii kde ich začali slovné napádať ako do cigánok, degešiek, kuriev a pod…. Polícia nás len vysmiala mi to chceme dať na súd mi to tak nechať nechceme aby nás gadžove takto napádali deň čo deň ďakujem za odpoveď.

Naša redakcia kontaktovala hovorkyňu KRPZ v Košiciach,por. Mgr. Lenku Ivanovú,ktorá na poskytla stanovisko k danej veci. Na prípade pracuje náš redaktor spravodajstva PRESS.TV Erik Hilár Lakatošovie

Dobrý deň, pán redaktor.

Vo vami uvedenom prípade polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin výtržníctva. Na osobnej slobode bolo obmedzených 5 osôb, 3 z nich boli po vykonaní potrebných procesných úkonov prepustené, 2 osoby boli umiestnené do cely policajného zaistenia. Policajti túto udalosť dôkladne zadokumentovali, v súčasnej dobe však naďalej prebieha jej vyšetrovanie, preto bližšie informácie k prípadu nateraz poskytovať nebudeme, aby nedošlo k jeho zmareniu alebo sťaženiu.S pozdravom,

 

Redakcia spravodajstva https://www.presstv.sk