Moju kamarátku, nazvime ju Jana, zmlátili cez víkend v Piešťnoch 4 náckovia. Bola tam na výlete aj s priateľkou, nazvime ju Kristína. Áno lesby. Stalo sa to blízko centra. Jeden mal čierne tričko s portrétom Jozefa Tisa, druhý zelenú polokošelu Kotleba-ĽSNS, ostatní dvaja, že boli tak defaultne fashit fashion.

Baby sa prechádzali, nijako sa “neocicmávali”, ani inak na seba neupozorňovali, boli “slušne oblečené”. Občas sa držali za ruky, no pusu si dali naposledy najmenej hodinu pred incidentom, keď si kúpili zmrzlinu. Janu poznám dobre, vďaka prvého Prideu, ktorý som spoluorganizoval.

Tichá, po pravde nevýrazná baba, veľa nenakecá, ale urobí aj viac ako sa od nej chce a s úsmevom. Kristínu nepoznám dobre, ale je podobná, určite nerobili nič čo mohlo kohokoľvek v okolí akokoľvek rušiť, alebo dokonca provokovať. Zmlátili ich čisto preto, lebo sú lezby, nič im neukradli.

Chlapci ich aj počastovali rôznymi označeniami, ktoré tu nebudem opakovať, zla je dosť, ale musím spomenúť niečo čo ma zarazilo. Dokonca mi prešiel mráz po chrte, keď odchádzali nechávajúc baby na zemi zbité, krvavé a špinavé ešte dodali, že sú “dúhový, satanistický mor slovanstva”.

Áno je teoreticky možné, že pieštanskí náckovia okrem zopár vulgarizmov, ktoré dookola vrieskali objavili v sebe aj nejaké básnické črevo, ale skôr považujem za pravdepodobné, že pozorne počúvali pánov biskupov ako sa vyjadrovali o LGBT “ideológii”.

Nechcem tvdiť, že ich zmlátili preto, lebo biskupi niečo povedali. Možno si len chceli udrieť a hľadali vhodný objekt, v každom prípade, ale šance, že sa takýmto objektom stane rovnakopohlavný pár biskupi svojimi ohavnými vyhláseniami zvýšili.

Presnejšie povedané dali ľuďom v tričkách s Tisom a zelených polokošeliach “intelektuálne” zdôvodnenie mlátenia ľudí. Veď to je logické, že keď niekto predstavuje mor a satanizmus tak si to zaslúži.

Baby to nechcú riešiť, neboli na polícii ani v nemocnici. Vraj sa to zaobišlo bez zranení, krv vraj bola “iba” z nosov, “nejaké vytrhané vlasy”, “pár škrabancov”, poškodené oblečenie a rozbitý mobil. Jedna má už nedobrú skúsenosť so sekundárnou viktimizáciou.

Asi sa ani moc nečudujem, veď dostala slovenská polícia nejaké školenie o homofóbii? Má profesionálov na prácu s LGBT obeťami násilia? Jana je vyoutovaná, ale Kristína iba čiastočne a bojí sa, že príde o job (z dôvodov, ktoré nebudem uvádzať).

Nechcú ísť ani na verejnosť. Súhlasili iba s týmto, ak pozmením mená a nebudem príliš konkrétny aby ich nebolo možné identifikovať. Text som im dal pred zverejnením schváliť.

Zdroj: Facebook.com