Dnes som sa stretol s diskrimináciou aj v dome Božom. Ako každú nedeľu chodim do kostola v obci Varhaňovce,kde žijem. Dnes sme mali veľmi vzácnu návštevu v našej obci svojou prítomnosťou nás uctil Biskup,aby požehnal pamätnú tabuľu,ktorá je venovaná kňazom,ktorí boli rodáci z našej obci. 

Po ukončení požehnania sme sa vybrali do kostola na sv liturgiu,boli tam ľudia z obecného zastupiteľstva, ktorých nebudem menovať Jedna pani poslankyňa,ktorá bola zvolená nami občanmi urobila to,že Rómov nechcela pustiť do kostola a to na základe toho,že musíme dodržiavať určité opatrenia ohľadom Covidu 19 tak sme si povedali má pravdu.

Po niekoľkých minútach nemenovaná poslankyňa urobila to,že občanov z majoritnej spoločnosti bez problému pustila do kostola bez problému vtedy nemyslela na to,že si určite opatrenia,ktoré musia aj oni dodržať. Preto sa pýtam pre majoritnu spoločnosť pravidlá neplatia ??Oni sú viac ako my ?? Oni mohli byť v chráme a my prečo nie ?? Jednoduchá odpoveď lebo sme Rómovia.

Je absolútne neprijateľné aby funkcionárka ktora bola zvolena nami občanmi takýmto spôsobom dávala na javo,že Rómovia sú len obyčajný ľudia,ktorí nemajú miesto ani v kostole.

Zdroj: Facebook