Naša redakcia spravodajstvá PRESS.TV, zhruba pred mesiacom obdržala anonymnú správu od nášho  čitateľa , jej obsah vám zverejňujeme v origináli. 

 

“Dobrý, píšem vám ohľadom obci Rafajovce z okresu Vranov nad Topľou viete žijú tam Rómovia asi 5 domy starostka sa tam o ne nezaujíma 8 rokou chodia na vodu do kaplnky z fľašami v osade je studňa obecná ktorá nefunguje a ktorú nechce dať opraviť..

 

 

Bol tam jeden pán ktorý to chcel napraviť lenže starostka to nepovolila lebo si vymyslela že to nieje obecná že sa majú starať… Studňa je obecná lebo to píše aj na úrade… No len toľko či by ste tam. Nešli spraviť reportáž aby sa to nejako napravilo lebo už fakt neviem ako im pomôcť majú to ťažké malé deti majú treba piť, variť kúpať sa… Len gadžom robí dobre a cigánom nič ešte ani za poslancov im nedovolí ísť nič! “

 

 

Okamžite sme kontaktovali starostku obce Boženu Dubasovu ,tá bola ale na druhej strane telefónu veľmi agresívna a prvé čo ju zaujímalo,bolo od koho máme informácie. Keď sme ju upozornili,že naše informačné zdroje zásadne nezverejňujeme,jej agresivita nabrala rýchle a vstupujúce dopady. Nakoniec potvrdila  a priznala ,že Rómovia obce Rafajovce nemajú vodu a dochádzajúci si pre ňu do miestnej kaplnky. Ako si predstavuje  túto situáciu vyriešiť sa nám nepodarilo zistiť,starostka nám totiž zložila telefón.

Dnes nám do redakcie spravodajstvá PRESS.TV opäť náš zdroj poslal správu

Dobrý večer píšem vám. Ohľadom tých Rafajovec písali ste im mail a starostka sa zľakla tak všetkých Rómov chce vyhodiť z aktivačných prác a vyhráža sa im.. Rómovia neboli ani voliť tak aj kvôli tomu samé vyhrážky sú ako keby si z toho nič nerobila čo ste jej písali.. Za obecné peniaze si dala do poriadku dvor, chodník a Rómovia majú zdemolovanú cestu a o tej vode ani nehovorím lebo žijú ako v 19.st 

 

 

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV