Trnavským policajtom sa podarilo zadržať dvoch mužov a jednu ženu, ktorí už boli obvinení zo zločinu krádeže v štádiu pokusu formou spolupáchateľstva. Ide o známe prípady, keď páchatelia klamú dôchodcov, vydávajú sa za iné osoby a okrádajú ich o tisíce eur. V tomto konkrétnom prípade boli nájdené vo vozidle trojice rôzne prevleky, ktoré len potvrdzujú modus operandi o využívaní legiend.

Policajti zhromaždili množstvo dôkazov a nevylúčili, že trojica môže mať na rováši také množstvo podvodov, kde seniori prišli o desiatky tisíc eur. Len v Trnavskom kraji sme zaznamenali v nedávnej dobe päť prípadov, kedy starším občanom zmizlo viac ako 20 000 eur.

Prikladáme fotografie z rekognície – dôchodcovia mali podozrivých identifikovať a všetci sa zhodli na tejto trojici. Keďže nie sú právoplatne odsúdení, nemôžeme ukázať ich tváre.

Polícia upozorňuje, že vo väčšine prípadov ide o podvodníkov, ktorí sa v prvom rade snažia získať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor a v nepozorovanej chvíli ich pod rôznymi zámienkami okradnúť. Polícia preto zdôrazňuje, aby seniori nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote a nevyberali pred nimi peniaze. Podvodníci ovládajú veľa spôsobov a manipulačných techník ako od nich vylákať peniaze a vzápätí ich pripraviť o celoživotnú úspory.

Fotka Polícia Slovenskej republiky.