Ako sme Vás informovali v tlačových správach 21.10.2020  okrese Svidník došlo v dobe od 31.08.2020 do 02.09.2020 k trom prípadom pokusu krádeže, no vo všetkých troch prípadoch to páchateľom niekto alebo niečo prekazilo.

Išlo o prípad v obci Breznica, kde  páchatelia neoprávnene vošli do objektu miestnych potravín s cieľom odniesť si odtiaľ rôzne veci. K samotnej krádeži ale nedošlo, spustil sa alarm a ten páchateľov vyplašil natoľko, že z miesta ušli preč.

K druhému prípadu krádeže v meste Stropkov na Ul. Hrnčiarskej.  Páchatelia pri pokuse vlámať sa do budovy predajne potravín boli vyrušení policajnou hliadkou, ktorá  v rámci hliadkovej činnosti prechádzala okolo.  I tu páchatelia stratili odvahu a  utiekli z miesta preč.

Tretím prípadom bol pokus vlámania sa do objektu poštového novinového stánku na  Ul. Hlavnej v Stropkove. Páchateľom sa tu už vôbec nedarilo, nepodarilo sa im ani len prekonať samotnú petlicuzámku na dverách. .

Vo všetkých týchto prípadoch svidnícky vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestných činov krádeže. Na základe vynikajúcej práce svidníckych policajtov boli krátko po činoch zistené a vypátrané osoby podozrivé zo spáchania uvedených skutkov. Dôkazná situácia preukázala, že skutkov sa ich dopustili 15 ročný mladík zo Stropkova, 14 ročný chlapec zo Stropkova i teraz už 14 ročný chlapec zo Svidníka, ktorý mal ale v čase spáchania skutku len 13 rokov a teda nie je možné ho trestne stíhať vzhľadom na jeho vek. Pri poslednom pokuse krádeže túto skupinku posilnil aj ďalší 14 ročný chlapec zo Stropkova. Svidnícky vyšetrovateľ mladíkov obvinil z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva.

Informovala o tom dnes redakciu spravodajstva PRESS.TV, hovorkyňa KRPZ- Prešov Jana Ligdayová