Vo štvrtok sa pred okresným súdom v Košiciach v role obvinených ocitli obete brutálneho policajného zákroku spred piatich rokov v Moldave nad Bodvou. Súd o ich vine, či nevine nerozhodol. Súdny proces sledoval aj zástupca ambasády USA.

Po tom, ako sa policajtov z razie v Moldave nad Bodvou zastali Robert Fico a Robert Kaliňák, išlo vyšetrovanie policajného zásahu dostratena. Teraz sú z poškodených obžalovaní a stoja pred súdom.

Surovo ich vraj počas razie zbili kukláči. Obyvatelia osady z Moldavy nad Bodvou to tvrdia aj po rokoch. Stíhaní však nie sú policajti, ale Rómovia.

Traja z nich sa dnes pre krivú výpoveď postavili pred sudcu. Citlivý prípad sledujú mimovládne organizácie i zahraničné ambasády.

VIDEO NÁJDETE TU-KLIKNI NA ODKAZ http://www.tvnoviny.sk/domace/1943180_v-kosiciach-sud-rozhodoval-o-romoch-obvinenych-z-krivej-vypovede?fbclid=IwAR0Ue4hLxR4fpZkLbrDN2No5KRo7euN9_Z_7QnY_uLB_9xqT9QtLRsdC85M

 

Pochybenia polície vyšetrovanie nepreukázalo, nepotvrdila ho ani inšpekcia ministerstva vnútra. Sťažnosť Rómov zamietol aj Ústavný súd. Naopak, celá kauza sa teraz obrátila.

 

Obhajoba žiadala vykonať nové dôkazy a vypočuť svedkov. Podľa súdu je však prípad razie už uzavretý.

Aj tretí prípad obžalovaného Róma súd vo štvrtok odročil. Kolotoč pojednávaní tak v Košiciach bude pokračovať až v novom roku.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroje: markíza.sk- dennik N