Zamestnávateľ pre reakciu sprievodcu pochopenie nemá.

Na twitteri sa objavilo video, ktoré zachytáva incident z českého vlaku, pri ktorom sprievodca obuškom spacifikoval agresívneho cestujúceho.

Správanie zamestnanca Českých dráh vyvolalo na sociálnych sieťach vlnu kritiky. Sprievodca sa však bráni, že spomínané zábery sú vytrhnuté z kontextu a celý incident, ku ktorému došlo ešte v septembri na ceste z Rokycan do Prahy, trval viac než desať minút.

„K incidentu došlo 21. septembra a bola k nemu privolaná polícia. Následne ho riešila priestupková komisia v Rokycanoch. Podľa jej záveru cestujúci uznal svoje neprimerané správanie vo vlaku a zaplatil s tým spojené pokuty. Vec bola preto odložená,” uviedol pre tn.cz hovorca Českých drah Radek Joklík.

„Napadol ma, tvrdí sprivodca na videu. „Dobre, ale toto ste prehnali,” reaguje jeden s pasažierov. „Na toto nemáte právo! Zavolám na vás políciu,” kričal zbitý muž.

„Celá situácia samozrejme netrvala 10 sekúnd ako vo videu, ale viac než 10 minút. Video sa bohužiaľ začína v momente mojej obrany pred útokom pána, ktorý som sa snažil odvrátiť. Ustupoval som pred ním a opakovane ho dôrazne žiadal, aby sa ma nedotýkal,” uviedol sprievodca Jan S..

Zamestnávateľ však pre reakciu sprievodcu pochopenie nemá. „Povinnosťou nášho personálu je riešiť situácie pokojne. V prípade, že je cestujúci agresívny a odmieta spolupracovať, nezostáva nič iné, ako na najbližšej stanici privolať políciu. Použitie násilia, v tomto prípade obušku, ktorý v žiadnom prípade nepatrí do výbavy našich zamestnancov, je neprijateľné. Zamestnanca sme stiahli zo služby a vec riešime v pracovnoprávnej rovine,” uviedli České dráhy vo svojom stanovisku.

Video prehráte kliknutím

První bonus – @Jenda21 Není to odpad twitteru, ale lidský. Za líbivou maskou se skrývá arogantní zmrd, “vlakvedoucí vlaků vyšší kategorie ČD” který teleskop. obuškem zbil 58letého člověka. Důvod? Nešla mu načíst InKarta.

Zdroj:https://www.tvnoviny.sk/