Krásna učiteľka angličtiny mala svoje tajomstvá. Viola (+34), ktorú pred dvoma týždňami našli utýranú v bratislavskom prístave, bola podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ horlivou členkou zvláštnej náboženskej skupiny. O jej členov sa už zaujíma aj polícia.

Prejavy na chválach Apoštolskej cirkvi prídu mnohým ako ,,sektárske''.

Aj keď bola Viola Macáková pokrstená v rímskokatolíckej cirkvi, v posledných rokoch sa angažovala v rámci Apoštolskej cirkvi. ,,Prehovoril ju tam ísť nejaký veľmi dobrý kamarát. Ten sa však neukázal ani na pohrebe,”vraví jeden z Violiných známych.  Otázne je, či konvertovala. Podľa pravidiel sa ako oficiálna členka mala nechať ,,prekrstiť” ponorením do jazera. Violin pohreb však viedol rímskokatolícky kňaz. Nie je však tajomstvom, že v niektorých prípadoch vie cirkev poskytnúť výnimku.

Viola minimálne od roku 2015 patrila do náboženskej skupiny Otcov dom, ktorá patrí pod Apoštolskú cirkev. Podľa našich informácií bola modelka ich oddanou členkou – s nadšením pravidelne navštevovala stretnutia a zapájala sa do aktivít hnutia. Zhruba v tom čase podľa kamarátov nápadne zmenila aj vizáž – krásna žena sa zahaľovala od hlavy až po päty a menej sa líčila.

Omše náboženského spolku, ktoré sa konajú každú neďelu v klube v mestskej časti Ružinov, pripomínajú skôr rockový koncert. Kazatelia podľa videí dokážu strhnúť prevažne mladých návštevníkov, nechýba pop-rocková hudba, prípadne tanec. Nové ovečky krstia počas hromadných obradov v jazerách. Práve pred takýmto správaním však varujú psychológovia. Podľa nich tieto metódy útočia na psychicky slabšie obete, ktoré si predstavitelia tejto cirkvi vedia omotať okolo prsta.

Krst cirkvi vyzerá naozaj netradične -zatiaľ čo sa v kresťanstve symbolicky leje voda, v Apoštolskej cirkvi predstaviteľ spoločenstva potopí človeka do vody vlastnými rukami. Urobili tak aj tohto roku na bratislavskom Draždiaku.

Krst cirkvi vyzerá naozaj netradične -zatiaľ čo sa v kresťanstve symbolicky leje voda, v Apoštolskej cirkvi predstaviteľ spoločenstva potopí človeka do vody vlastnými rukami. Urobili tak aj tohto roku na bratislavskom Draždiaku.Zdroj: facebook

V osudnú nedeľu, keď bola Viola neznámym páchateľom podľa medializovaných informácií dobitá a znásilnená, sa pravdepodobne tiež nachádzala na cirkevnom stretnutí, ktoré začínalo o desiatej ráno. Zarážajúce je, že kazateľňa je vzdialená len 5 minút jazdy autom od prístavu, kde ju dobitú nechal útočník na halde železnej rudy.  

 Podľa informácií týždenníka Plus 7 dní sa na toto kresťanské spoločenstvo zamerala aj polícia, ktorá vyšetruje Violinu smrť. ,,Sme v kontakte a komunikujeme s vyšetrovateľom, s políciou. Boli za všetkými, ktorí sa za posledné dva týždne stretávali s Violou. Nepovažujem však za správne, aby som vám ďalej pokytoval akékoľvek informácie,” uviedol vodca tejto skupiny v Bratislave Vladimír Žák.

Prejavy na chválach Apoštolskej cirkvi prídu mnohým ako ,,sektárske''.

Zdroj:https://www1.pluska.sk/