Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Košiciach Západ z prečinu výtržníctva obvinil 20-ročného Mária z Košíc, ktorý včera (5.4.) dopoludnia v blízkosti detského ihriska v MČ Košice Západ, verejne a na mieste verejnosti prístupnom vyvolával verejné pohoršenie vykonávaním sexuálneho exhibicionizmu.

Operačné stredisko KR PZ Košice vyslalo policajné hliadky na miesto činu ihneď po prijatí oznámenia od svedkyne, ktorá tieto skutočnosti oznámila na linku 158. Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice po príchode na miesto spozorovala osobu, ktorá zodpovedala popisu. Podozrivého muža policajti zadržali bezprostredne po spáchaní skutku a následne eskortovali na policajné oddelenie k ďalšej realizácii.

Obvinený Košičan, ktorý sa ku skutku priznal, bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny obvinenému hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. Polícia zároveň zisťuje, či sa obvinený muž obdobných skutkov nedopustil aj v prípadoch, ktoré vyšetruje.

Fotka Polícia Slovenskej republiky.
Redakcia spravodajstva PRESS.TV- Zdroj:Polícia Slovenskej republiky facebook