Po 17-ročnej Vanese bolo vyhlásené pátranie o tom, čo utiekla z detského domova. Nájdená bola v utorok, no žiaľ, už po smrti. Byt, v ktorom bolo jej telo nájdené, patrí Leopoldovi V., ktorý je známy z kauzy falošných ošetrovateľov v domove pre seniorov.

Vanesa bola nájdená mŕtva v byte vo Svätom Jure.

Mŕtve telo len 17-ročného dievčaťa bolo nájdené v utorok (4.6.) v obytnom dome vo Svätom Jure. Informoval o tom portál nastope.sk, podľa ktorého má ísť o nezvestnú Vanesu, ktorá mala utiecť z detského domova a bolo po nej vyhlásené pátranie.

Kauza falošných ošetrovateľov: Zatvorené zariadenie: Klienti domova pre seniorov Iris v centre Bratislavy takmer skončili na ulici. Úrady tvrdia, že sa ich podarilo umiestniť do iných zariadení.

Susedia v súvislosti s bytom, v ktorom bolo telo dievčiny nájdené, hovoria o zvláštnych indivíduách, ktoré mali byt na druhom poschodí v poslednej dobe navštevovať. Za smrťou Vanesy majú byť podľa nich drogy.

Byt, v ktorom bola mŕtva Vanesa nájdená, partí 52-ročnému Leopoldovi V., známeho z kauzy domova pre seniorov v Bratislave. Išlo o prípad, keď v zariadení úradoval Ivan Biháry, vydávajúci sa za lekára a Vanessa Pútiková, ktorá tvrdila, že je ošetrovateľka. Tí mali seniorom podávať lieky bez akýchkoľvek odborných vedmomostí, čo malo mať za následok niekoľko úmrtí.

Kauza falošných ošetrovateľov: Iba predstieranie: Podľa polície nemal obvinený Ivan odbornú spôsobilosť na podávanie liekov a liečiv.

Kauza falošných ošetrovateľov: Obvinený Ivan B. sa v zariadení pre seniorov vydával za lekára.

Leopold V. bol riaditeľom a zakladateľom neiskovej organizácie IRIS, ktorú riadil spolu s obvineným Ivanom Bihárym. Niekoľko dní po nájdení tela 17-ročnej Vanesy na mal podľa portálu nastope.sk údajne Leopold V. ukrývať na neznámom mieste.

Zdroj:https://www1.pluska.sk