Tento rok sú oslavy SNP výnimočné. Ale nie pre vojenskú prehliadku, ale preto, že sa uznalo miesto Rómov ako aktívnych účastníkov povstania. Rómovia z bystrickej časti Na hrbe si včera cestou na vernisáž výstavy Rómovia v odboji našli na zastávke na Hrbe takýto pozdrav. Hákové kríže a vyhrážky smrťou.

Komentáre k príspevku: Dnes sme išli na oslavy SNP- konkrétne aj na vernisáž Rómovia v odboji. Stála som na tej zástavke a nastupovala do preplneného autobusu. Byť v priestore, kde niekto ti želá smrť a pohľady ľudí v autobuse, pocit nemohúcnosti, miešaný so zlosťou, ktorý máś v sebe, dieťa, ktoré je s tebou a hľadáš slová povzbudenia…. prečo?

Komentáre k príspevku:Áno ukázalo sa v plnej kráse Slovensko. Kde patrí. Nič im nie je sväté, ani naši mŕtvi, ktorí bok po boku bojovali, aby dnes táto fašistická banda znova vycinala, a naháňal strach občanom tejto krajiny. Zámerne píšem občanom tejto krajiny lebo Rómovia sú právoplatný o občanmi tejto krajiny. A fašizmu nepostihuje len úzku skupinu ľudí, ale všetkých občanov. Preto aj vláda tejto krajiny by mala zákonným spôsobom riešiť tieto problémy a úplne sa dištancovat nie len verejné, ale aj úplne od politických strán, ktoré fašizmus, rasizmus, a pokrytecku politiku v našej krajine vedú. Je na čase skoncovať s týmito hrami fašistov.

Zdroj: Facebook stránka- Nie v našom Meste