MEDZINÁRODNÁ SPOLUPRÁCA PRINIESLA OVOCIE: RÓM  A POĽKA MALI VYKORISŤOVAŤ RÓMOV AJ SLOVÁKOV

Vďaka medzinárodnej spolupráci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii UHCP, prokurátorov Okresnej prokuratúry Košice I v súčinnosti s príslušníkmi Národnej kriminálnej agentúry – pobočka Bristol vo Veľkej Británii sa podarilo zadržať Slováka a Poľku, obvinených zo spáchania zločinu obchodovania s ľuďmi.

Príslušný britský súd dokonca rozhodol o vzatí Slováka do väzby. Podozrivá žena bola podmienečne prepustená zo zadržania.

Obvinené osoby mali podľa zistení polície lákať na dobre platenú prácu osoby zo sociálne slabších rodín na Východe Slovenska a tiež zabezpečiť ich prepravu do Veľkej Británie a potom ich pod hrozbou násilia nútiť pracovať 16 až 18 hodín denne, sedem dní v týždni.

Spoločný vyšetrovací tím bol zriadený v novembri roku 2017. Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácií s Okresnou prokuratúrou Košice I na území Slovenska zabezpečovali dôkazy o páchaní tejto trestnej činnosti a aj podľa už vo Veľkej Británií medializovaného konštatovania riaditeľa britskej pobočky NCA v Bristole zohrali v prípade kľúčovú úlohu.

Zdroj:https://www.facebook.com/policiaslovakia