Českom otriaslo desivé úmrtie chlapca (†3). Bili ho ako psa, tvrdí babička

Sociálnymi sieťami kolujú šialené svedectvá nielen od ľudí z okolia, ale od samotných príbuzných dieťaťa.

 

Českom otriasa prípad úmrtia malého chlapčeka.Foto: tn.cz/Facebook

Kriminalisti na severozápade Čiech od soboty vyšetrujú podozrivé úmrtie trojročného chlapčeka. Susedia, príbuzní aj ľudia z okolia sa zhodujú v tom, že za jeho smrť pravdepodobne môže matka a jej priateľ, ktorí ho mali týrať, píše tn.cz.

Známok zanedbania a ubližovania si vraj všímali už skôr. “Viem, že som mal otvoriť hubu!” napísal ich známy. Desivý prípad otriasol nielen mestom Louny, ale celým Českom. Smrť chlapčeka zatiaľ stále nie je objasnená a polícia k prípadu žiadne podrobnosti oznamovať nechce.

Sociálnymi sieťami ale kolujú šialené svedectvá nielen od ľudí z okolia, ale od samotných príbuzných dieťaťa. Chlapca vraj videli s modrinami, podliatinami a popáleninami. Pre TV NOVA to potvrdili aj susedia.

Podľa informácií mal dieťaťu ubližovať partner jeho matky, ktorá tomu vraj nezabránila. Podľa niektorých sa tomu dokonca prizerala len preto, aby ju partner neopustil.

“Poznám ich oboch. Bola s ním pol roka. Jesť mu nedávala, pozerala sa na to, ako ho bije, nepovedala mu nič len preto, aby ho nestratila. Hyena. Bol jej prednejší než vlastný syn,” napísala k prípadu jedna žena.

V podstate to isté napísala aj babička chlapčeka. “Mlátili ho ako psa. Ako matka zlyhala, dovolila, že jej mláti syna len kvôli tomu, aby ho nestratila,” tvrdí.

“Ten chlapec nemohol nič. Musel byť celý deň v izbe a musel kľačať a držať pred sebou knižky. Nemohol nič, ani pozerať na rozprávky. Babičke sa radšej vyhýbala, nechceli ho nikomu ukázať. Mal všade modriny, chrasty, ako mu tiekla krv. Mlátili ho aj cez hlavu,” dodala.

Hrozné okolnosti prípadu redakcii TN.cz potvrdil aj ich známy. “Všetkých som ich poznal. Moc som sa s nimi nevídal, naposledy som ich videl dva dni pred smrťou chlapčeka. Chlapec mal modriny, bol opuchnutý, ani nehovoril, len tam tak sedel v kočíku. Spýtal som sa, čo to má byť, a on mi v pokoji odpovedal, že chlapec spadol a že si trhá vlasy a škriabe sa,” napísal muž.

“Nechcel som ani uveriť tomu, že toho malého anjelika bije. Radšej som uveril tej lži. Myslel som si, že má nejakú psychickú poruchu a že si to vážne robí sám. Kamarát sa baví s matkou chlapčeka a spýtal sa jej, prečo nezakročila. Vraj odpovedala, že nešla s malým k doktorovi, pretože sa bála, že jej dieťa zoberú. Takže ho radšej nechala umlátiť,” dodal horko.

Muž redakcii TN.cz tiež oznámil, že s nimi v byte býval ďalší muž. “Ten o všetkom vedel. Počul chlapčeka plakať a počul rany, čo dostával,” napísal. Na facebooku spolubývajúceho osočil z nečinnosti a spoluviny. Ten svojím statusom tvrdenie nepriamo potvrdil. “Viem, že som mal otvoriť hubu !!!” napísal.

“Ešte som sa ťa deň pred tým pýtal a ty si mi povedal, že ho mláti. A nič si s tým neurobil, pretože si mal strach. Mal som deň pred smrťou chlapca zdvihnúť telefón a hrozne toho teraz ľutujem. Ale on s nimi býval, počul ho plakať. Vedel to od začiatku a nič nepovedal, pretože nechcel prísť o strechu nad hlavou,” obvinil spolubývajúceho známy partnerov.

Z rovnakého počínania ho obvinil aj iný jeho známy. Kritiku od známych zožala aj matka chlapčeka.

“Za to zaplatíš, že si zabila môjho synovca, šťastnú cestu do pekla. Bol to môj synovec a bratov syn,” napísala teta chlapčeka na Facebooku. “Ani postarať sa o neho nevedela. S bratom spolu nežijú, malého mu nedávala,” tvrdí. “Ja s ňou v styku nie som, naozaj som nič nevedela,” dodala.

Ľudí prípad natoľko šokoval a rozzúril, že dokonca vytvorili online petíciu, kde žiadajú o najvyšší možný nepodmienečný trest pre matku chlapčeka a jej partnera. “Ďakujem za každý podpis a budeme spoločne veriť, že obaja dostanú najvyšší možný nepodmienečný trest,” napísala autorka petície.

Polícia v nedeľu jedného muža obvinila z ťažkého ublíženia na zdraví a týrania osoby žijúcej v spoločnej domácnosti. Súvislosť medzi násilným konaním a smrťou dieťaťa ale zatiaľ nie je preukázaná. “Kriminalisti si vyžiadali znalecké posudky a v danej veci musia počkať na ich výsledky,” uviedla hovorkyňa polície Alena Bartošová.

Pozrite si reportáž TV Nova.  video nájdete TU –

http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1955658_ceskom-otriaslo-desive-umrtie-chlapca-3-bili-ho-ako-psa-tvrdi-babicka

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  Zdroj: http://www.tvnoviny.sk