Obe ženy zavraždili svoje novorodeniatka až nato,že každá inakším spôsobom. 

V jednom prípade išlo o Rómsku ženu  a v tom  druhom o 17 ročnú nerómsku študentku. Spoločne však majú  na vlas podobné trestné činy a to vraždy svojich  novorodeniatok. Poďme sa teda pozrieť najprv na prípad 17 ročnej  nerómskej študentky, ktorý sa stal 3.12.2009

Študentka Ľubka: Prečo zabila svoje dievčatko?!

 

Nikto z jej okolia netušil, že je tehotná! Študentka Ľubka (17) v piatok porodila na WC internátu bábätko a následne ho živé vyhodila z okna.

Živé dievčatko zabalila do igelitu a vyhodila z okna. Pád z tretieho poschodia neprežilo. Mŕtveho novorodenca našiel údržbár internátu až predvčerom. Polícia mladú študentku obvinila z vraždy novorodenca.  Ľubica  sa zrútila  a momentálne  je v psychiatrickej  liečebni v Kremnici.

Spolužiaci mladej slečny, jej rodičia či kamaráti nik si nevšimol, že čaká dieťatko. Zdravé dievčatko porodila ešte v piatok a vyhodila z okna tretieho poschodia. To všetko sa odohralo na toaletách internátu Strednej odbornej školy spojov na Tajovského ulici v Banskej Bystrici.

„V piatok odišla Ľubka domov a v nedeľu večer sa normálne vrátila do internátu, v pondelok už aj cvičila na hodine telesnej výchovy,” povedal pre Nový Čas šokovaný riaditeľ učilišťa Roman Murgaš (32). Tehotenstvo si na dievčine nevšimol vraj absolútne nikto.

„Stále nosila rovnaké veci, takú širšiu bundu, ktorá mala vrecká vpredu na bruchu,” hovorí učiteľka, ktorá Ľubku učí slovenský jazyk. Je to vraj priemerná žiačka, skôr tichej povahy. „Všetci sme z toho v absolútnom šoku. Nechápeme, ako sa to mohlo stať,” vysvetľuje riaditeľ.

V obci Slovenské Pravno, kde Ľubica so svojimi rodičmi a dvoma súrodencami žila, si však myslia niečo iné. „Rodičia s ňou mali pri nástupe na strednú školu v Banskej Bystrici problémy. Začala si užívať slobodu na internáte bez rodičov…” hovoria jej známi.

V posledných mesiacoch sa však Ľubka neobjavovala ani v jej obľúbenom podniku, kam ešte pred rokom často s kamarátmi chodila. „Akurát minule jej otec spomínal, že je taká vyrovnaná a spokojná, a že problémy s ňou už nie sú,” povedala zdesená rodinná známa.

Isté je, že mladá slečna snívala o láske. Na internetovej sociálnej sieti vo svojom statuse napísala predstavu o tom, akého chlapca by chcela nájsť. V kolónke váš vzťah k deťom uviedla: „V budúcnosti chcem mať deti!” Jej partner by mal byť „láskou jej života”. Čo sa jej odohrávalo v hlave počas toho, ako skrývala tehotenstvo a aj to, čo sa udialo v piatok večer na toaletách internátu, je zatiaľ otázne…

Mŕtvolku novorodeniatka v utorok našiel údržbár učilišťa. „Polícia začala intenzívne pátrať. Na treťom poschodí internátu na dámskych toaletách našli krvné stopy, ktoré odtiaľ viedli k jednej z izieb, kde boli ubytované tri študentky. Pri vyšetrovaní sa jedna z nich ku skutku priznala. Pôrod potvrdila aj gynekologická prehliadka. Krvné stopy sa našli aj na parapetnej doske WC,” povedala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková. Ľubicu obvinili z vraždy novorodenca matkou, za čo jej hrozí 4 až 8 rokov za mrežami. Keďže je mladistvá, prípadný trest by sa jej skrátil na polovicu.

V statuse na internete napísala

Dievča sa spýtalo chlapca, či si myslí, že je pekná a on povedal, že nie… Spýtala sa ho, či by s ňou chcel byť navždy a on povedal nie… Potom sa ho spýtala, či by plakal, keby odišla a on povedal, že nie… Počula dosť… Odchádza preč, slzy padajú dole jej tvárou, chlapec ju chytil za ruku a povedal: Nie si pekná, si nádherná. Nechcem byť s tebou navždy, ja potrebujem byť s tebou navždy. Neplakal by som, keby si odišla… Zomrel by som. Tak takého chlapca chcem nájsť… O tom to je… život je príliš krátky na to, aby si nechal svoju lásku odísť.

V ďalšom prípade ide o Rómsku ženu,ktorej hrozí trest  na doživotie prečo !? Ved  ona sa v minulosti dokonca liečila na psychiatrií !

Súdia ju za vraždu novorodenca, no o tom, že bola tehotná vraj netušila. Denise (21) z rómskej osady vo Vechci pri Vranove nad Topľou hrozí doživotie. Dieťaťa sa pred troma rokmi po pôrode zbavila otrasným spôsobom. Reportáž nie je vhodná pre deti a citlivé povahy.

Tému spracoval reportér Martin Jedinák

Redakcia spravodajstva PRESS.TV-Zdroj: Markíza,Nový čas