Richnava: Založila oheň zúfala Denisa († 28)? Čo nato hovoria jej rodinní príslušníci ?

Rodina si myslí, že požiar založila Denisa († 28) preto, že ju nechal druh a otec jej šiestich detí.

Obec Richnava v okrese Gelnica má za sebou obrovskú tragédiu. V jednom z domov v miestnej osade vypukol včera nadránom požiar, ktorý za sebou zanechal mŕtvu mamu Denisu († 28) a jej štyri dcérky.

Galéria k článku (16fotografií)

Denisina mama Drahomíra (45) nechce uveriť, že by jej dcéra zmárnila seba i svoje štyri deti.
Pri požiari zahynula matka a jej štyri deti.
Vyšetrovatelia ukončili svoju prácu.

Plamene zachvátili 4-izbový prízemný domček, ktorému mohutný oheň zničil strechu. Tá sa preborila a smrť pod ním okrem Denisy našli Esmeralda († 9), Darinka († 8), Katarínka († 8) a Danielka († 5). Telá boli také zuhoľnatené, že ich identifikáciu vykoná až súdny lekár.

Obetí mohlo byť viac

Obrovským šťastím bolo, že najstaršie deti, Peter (13) a Sara (12), spali u otcových rodičov, inak by boli následky ešte tragickejšie.
Starosta Richnavy Ivan Dunka len ťažko hľadal slová: „Približne o trištvrte na tri mi volali Denisini susedia, ktorí už medzitým zalarmovali políciu i hasičov. Neviem, čo sa tam stalo. Viem len, že kúrili drevom a uhlím.“
Miestni ľutovali nešťastnú matku.

Neopätovaná láska

„Nemala to ľahké, druh Peter ju opustil, zostala sama so šiestimi deťmi a on si našiel inú, v Mníšku nad Hnilcom. Každú chvíľu sa im má narodiť dieťa. Dom bol nový, vybudovali ho asi pred 4-5 rokmi. Nevieme si vysvetliť, prečo začalo horieť,“ prezradili susedia, ktorí predpokladajú, že oheň vzbĺkol od rozhorúčenej piecky

Reči o samovražde

Príbuzní však majú iný názor. „Denisa bola zúfala, že ju druh a otec detí opustil. Strašne ho milovala. Veď boli spolu od trinástich rokov,“ narieka mama nebohej Drahomíra (45). „Včera podvečer pribehli za mnou vnúčatá, že mama sa chce zabiť. Zobrala som ju do svojho domu. Rozprávali sme sa, až napokon zaspala. V noci sa však prebudila s tým, že chce ísť domov, kde už v tom čase spala Esmeralda. Rozlúčili sme sa a odišla,“ rozpráva nešťastná žena. „Syn Štefan zobral ostatné tri deti a odviedol ich za ňou. Keby som vedela, čo sa stane, nebola by som ich pustila. Teraz nemám ani dcéru, ani vnučky,“horekuje žena.

Rodina to zľahčovala

„Podobné reči mala už neraz, aj preto sme to nebrali vážne. Vo štvrtok sme pochovali môjho otca a na kare si trocha vypila. Hovorila, že s nami sedí a popíja naposledy, že v piatok už bude mŕtva. Nechcem však uveriť tomu, že by bola schopná zmárniť seba i deti,“ krúti neveriacky hlavou mama Drahomíra.

Otec sa o syna a dcéru postará

Petra zobrala polícia na výsluch. „Rozišli sme sa pred dvomi rokmi. Neviem, prečo nemohla na mňa zabudnúť. Bola to len jej vec, s jej smrťou nemám nič. Je mi ľúto, čo sa stalo, ale už to nezmením. O staršie deti sa postarám, pomôžu mi moji rodičia,“povedal Peter.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj: Plus jeden deň

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Finančná podpora PRESS.TV

IBAN:SK4502000000003851485856

BIC:SUBASKBX VÚB,a.s.,Mlynské nivy 1,

82990, Bratislava 25

 

<!– Bidvertiser2012689 –>