Ohavný prípad v reedukačnom centre. Dvaja chovanci tam podľa polície znásilnili jedného zo spolubývajúcich. Na mladistvých, ktorí majú problémy so správaním, sú vraj prikrátky aj zamestnanci zariadenia.

Všetko sa to malo stať v reedukačnom centre v Bystričanoch. Obeťou je 15-ročný chlapec. Lekár mal podozrenie že mladík bol sexuálne zneužitý. Neskôr to aj sám potvrdil. V jednej z miestností ho vraj držali a znásilnili.

Prípad vyšetrujú policajti a tí okamžite zadržali páchateľov. Vyšetrovateľ z Prievidze obvinil dvoch mladíkov vo veku 16 a 17 rokov zo zločinu sexuálneho násilia. Zadržaní chovanci skončili vo väzbe a zneužitý mladík na psychiatrii.

Ako je ale možné, že v centre, kde mladistvých majú prevychovávať, sa takéto niečo stalo? Vraj sa ich ustrážiť nedá.

„Reedukačné zariadenie nie je väzenie, nie je tam prísna ostraha. Toto zariadenie nestrážia ozbrojení príslušníci väzenskej justičnej stráže a i keď je pod kamerou, nedá sa zabrániť páchaniu ďalších deliktov,” vysvetlil Jozef Stopka, prednosta okresného úradu Trenčín.

Umiestňujú sem mladistvých s poruchami správania, ale aj za bitky či krádeže. Vychovávatelia to s nimi nemajú jednoduché.

„Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi náročnú prácu s problémovými klientmi, niekedy máme problém s obsadením personálu hlavne odborných zamestnancov,” dodal prednosta okresného úradu.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV Zdroj:TV joj-Markíza